Meditácia je prospešná a má veľa pozitívnych účinkov naše telo, dušu i myseľ: uvoľňujú napätie, stres a nahromadené starosti, rozvíjajú fantáziu i emočnú inteligenciu dieťaťa, prehlbuje vzťah s rodičom.

Pri meditácii sa spájame so svojím vnútorným svetlom - s tým najlepším, čo je v každom z nás.

Rozprávkové meditácie idú ruka v ruke s khihou Sedem farieb dúhy, pretože voľne nadväzujú na dej knižky.

Ak hľadáte účinnú cestu, ako vpustiť do života viac a radosti, pokoja, pohody, zlepšiť sústredenosť dieťaťa alebo mu pomôcť prekonať strach, toto môže byť jeden z účinných spôsobov.

Rozprávkové meditácie sú vo formáte pdf, aby rodičia mohli viesť deti ich vlastným tempom a prispôsobiť sa ich potrebám. Rodičia spolu s meditáciami dostanú návod ako, kedy, kde a prečo s deťmi meditovať tak, aby to bolo pre deti príjemné a motivačné.

Deti majú otvorenú myseľ, na rozdiel od mnohých dospelých si nevytvárajú pri meditácii či vizualizácii žiadne zbytočné prekážky.

Deti sa nepýtajú sa, ako to funguje, ako je možné, že vidia so zatvorenými očami, že sa vytratí ich bolesť či strach po správne aplikovanej vizualizácii.

Recenzie

Dlho som hľadala meditácie pre deti, ktoré im sama môžem čítať, pretože na môj hlas sú zvyknuté. No vždy som narazila len na audio nahrávky. Tieto meditácie navyše nadväzujú na dej knižky Sedem farieb dúhy, preto sa deti na chvíľu cítili jej súčasťou - ako keby aj oni boli hrdinovia príbehu. Obrovská vďaka autorke za krásne zážitky.

Slávka 38, mamina veselých dvojičiek

Krásné, krásné krásné - tohle přeji všem dětem. A také rodičům, nebo sourozencům, babičkám, vlastně všem, kteří budou dětem číst. Ale hlavně dětem, které si to budou užívat. Je to potřebné, uzdravující a krásné. Co víc si přát?

Yvetta Ellerová / Yvell certifikovaná terapeutka https://yvellerova.cz/

Novinka ŠKOLY INTUÍCIE pre rozvoj pravej hemisféry - tvorivosti, obrazotvornosti, vizualizácie... Vaše dieťa si vďaka tejto knihe uvedomí schopnosti vedomej tvorby a svoju jemnohmotnú podstatu. Vo vnútri tlačenej knihy nájdete špičkový darček: DÚHOHĽAD 🌈

Ľubka Madudová, zakladateľka Školičky intuície pre detiwww.intuicia.sk

Meditácia na odbúranie strachu jednoznačne zmenila moje dieťa. Strach dokáže deťom doslova ničiť život. Neverila by som však, ako ľahko si deti dokážu poradiť so strachom, keď máte ten správny návod. Za mňa 100 bodov!

Soňa N., Púchov

So záujmom som si prečítala knižku Sedem farieb dúhy. Zaujala ma najmä časť – predstavy detí o farbách a farebné meditácie. Autorka je originálna, ako bývalá učiteľka slovenčiny musím povedať, že som v našej literárnej tvorbe pre deti nič podobné nenašla. Autorke prajem veľa chuti a radosti z písania.

S. Beťková, bývalá učiteľka slovenčiny ZŠ

V prípade záujmu o knihu, besedu, autorské čítanie, ako aj otázok či nejasností mi napíšte na e-mail atanasova@sebarozvoj.eu alebo volajte na t.č. 0948 048 641.

Rada Vám pomôžem, poradím :)