• Uvítali by ste, keby vás považovali za obľúbeného diskutujúceho?
  • Chceli by ste zvýšiť úroveň svojich komunikačných zručností?
  • Páčilo by sa vám osvojiť si komunikačné techniky, vďaka ktorým budete jednať konštruktívnejšie?

Ak občas dávate nevyžiadané rady, alebo sa vám stáva, že za druhých dokončujtete vety, prípadne počúvate len na pol ucha, možno nastal čas naučiť sa komunikovať efektívnejšie.

Vymenovala som len 3 z 11-tich komunikačných zlozvykov, ktoré narúšajú našu komunikáciu a znižujú jej kvalitu. Už len tým, že obmedzíte komunikačné zlozvyky, zvýšite úroveň svojej komunikácie.

Ak chcete, aby vás považovali za obľúbeného diskutujúceho, nemusíte viac rozprávať. Stačí sa stať dobrým poslucháčom, ktorý vie aktívne počúvať.

Pre mňa výborný jednoduchý a praktický návod na prehĺbenie komunikácie. Ako učiteľka v škôlke to využívam pri komunikácii s deťmi, hlavne keď ich niečo trápi, ale niekedy aj v komunikácii s rodičmi.

Zuzana, 33 r.Učiteľka v MŠ

Manželka sa sťažovala, že ju málo počúvam. Po prečítaní tejto elektronickej knihy som si uvedomil, že vlastne mala pravdu. Páni, ak máte doma nespokojné partnerky, stačí si osvojiť pár postupov a doma bude hneď viac kľudu.

Ivan K., 51

Komunikačné zručnosti sú jedna z najviac žiadaných soft skills (mäkkých zručností) od zamestnávateľov. Ako koučka, mentorka a lektorka osobného rozvoja v oblasti mäkkých zručností vediem rôzne kurzy, napr. aj Kurz sebavedomej komunikácie. Viedla som kurzy vo vzdelávacích centrách (Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Akadémia pozitívneho života, Macrasoft, Brand Management, MB Akademy), či priamo vo firmách. Rozvoju kmunikačných zručností sa venujem aj na individuálnych mentoringových sedeniach.

V tomto eBooku som sa snažila v kocke zhrnúť podstatu aktívneho počúvania, ale najmä na jednoduchých praktických príkladoch ukázať, ako aktívne počúvanie zaviesť do praxe aj bez absolvovania kurzu.

„Najväčsí problém komunikácie je, že nepočúvame
s cieľom porozumieť, ale s úmyslom odpovedať.“

-- Stephen R. Covey--

Medzi počúvaním a aktívnym počúvaním je rozdiel. Aktívne počúvanie zmierňuje napätie v osobných i profesných vzťahoch, zvyšuje empatiu a vzájomné porozumenie, a má priam magickú schopnosť tlmiť konflikty. Považujem ho za skutočný

kľúč k zlepšeniu vzťahov.

 Tento eBook obsahuje množstvo praktických ukážok a príkladov,

preto verím, že bude pre vás inšpiráciou a pomôže vám

zlepšiť komunikáciu osobnom i pracovnom živote. 

Na jednoduchých príkladoch pochopíte podstatu aktívneho počúvania,

a vďaka ukážkam môžete aktívne počúvanie zaviesť do praxe aj bez absolvovania kurzu.

Zistíte, akých zlozvykov sa dopúšťate a môžete ich odstrániť. Ja sama som si musela odvyknúť od zlozvyku skákania do reči, či dokončovania viet za druhých. Chce to cvik a uvedomenie, ale s trochou tréningu a ochoty to ide. Aktívne počúvanie mi pomohlo v mnohých situáciách a verím, že keď si osojíte túto zručnosť s ľahkosťou ju budete využívať.

Ebook obsahuje veľmi užitočné rady, ktoré mi pomohli si uvedomiť vlastné chyby v komunikácii, pri počúvaní druhého... mnohé zlozvyky si človek vôbec neuvedomuje. Oceňujem, ako autorka šikovne a stručne zhrnula najdôležitejšie body a načrtla vhodné správanie, reakcie pri aktívnom počúvaní, čo považujem za veľmi dôležité, obzvlášť v dnešnej rýchlej dobe..

Svetlana B.Učiteľka a mama dvoch detí

Tento ebook odporúčam každému šéfovi či majiteľovi firmy, ktorý potrebuje správne odkomunikovať veci nie len s kientami ale aj zamestnancami, dokonca aj s najbližšími v rodine. Písaný je velmi prehľadne, ľahko sa číta, rýchlo človek pochopí, kde robí časte chyby v komunikacii.

Naďa, SZČO

Pre mňa výborný jednoduchý a praktický návod na prehĺbenie komunikácie. Ako učiteľka v škôlke to využívam pri komunikácii s deťmi, hlavne keď ich niečo trápi, ale niekedy aj v komunikácii s rodičmi.

Zuzana, 33 r.Učiteľka v MŠ

Čo v eBooku nájdete:

  • Vysvetlíme si, v čom spočíva umenie aktívneho počúvania
  • Pozrieme sa na rozdiely v POČÚVANÍ a AKTÍVNOM POČÚVANÍ
  • Povieme si, ktorým komunikačným zlozvykom je lepšie sa vyvarovať
  • Dozviete sa, aké sú zlaté pravidlá aktívneho počúvania
  • Ukážeme si, ako aktívne počúvať a čomu sa vyvarovať pri telefonickom rozhovore
  • Vymenujeme si 6 druhov zlých poslucháčov
  • Povieme si, ako využiť aktívne počúvanie pri riešení konfliktov
  • A na praktických príkladoch si vysvetlíme techniky aktívneho počúvania

Keď sa stanete lepším poslucháčom, posuniete vašu komunikáciu na novú úroveň, čo ocení aj vaše okolie. Pripsejete ku skvalitneniu vašich vzťahov, či už ste rodič, manažér, kouč, lektor, učiteľ, obchodník, partnter...

CENA

objednajte teraz len za symbolických 5,00 Eur

Upozornenie pre Českú republiku: Pokiaľ chcete faktúru vystaviť na firmu a nie ste plátca DPH, vzniká vám vystavením faktúry povinnosť stať sa identifikovanou osobou. Následne mi musíte mi dodať svoje IČ DPH. Pokiaľ identifikovanou osobou nie ste alebo sa ňou nechcete stať, doporučujem kúpiť si  e-book na fyzickú osobu nepodnikateľa.

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.