Ak hľadáte knižku, ktorá chytí vaše dieťa za srdce a neodtrhne sa, kým nedočíta do konca, ste tu správne :)

Verím, že práve moja knižka bude tou, ktorá vtiahne vašu ratolesť do rozprávkového sveta fantázie, kúziel a dobrodružstva. Knižka, ktorá zapáli lásku k čítaniu.

V tlačenej podobe sa predalo 1500 výtlačkov, v súčasnosti je dostupná v podobe e-knihy.

Dobrodružná knižka pre deti vo veku 5-10 rokov plná rozprávkových bytostí, kúziel, prekvapení a náhlych zvratov. Svojským spôsobom rozvíja detskú predstavivosť, cit k prírode, pozitívny postoj k životu a vieru v seba samého.

Hlavnými postavami sú 10-ročné dvojičky Viktória a Tobias, ktoré zažijú nezvyčajné prázdninové dobrodružstvo. Do života im náhle vpadne malá Dúhová víla, ktorú obrala čarodejnica Rundala o dúhový krištáľ. Hrozí, že svet príde nielen o dúhu, ale aj o všetky farby.

Viktória je odvážne dievča a bezhlavo sa vrhá do každého dobrodružstva. Rozhodne sa pomôcť Dúhovej víle a vyberie sa s ňou do krajiny zlej čarodejnice Rundaly.

Dvojča Tobias by ich sestru rád spravádzal. Po úraze ale ostal na invalidnom vozíčku a nemôže sa zapojiť. Vďaka svojej tvorivosti však nájde spôsob, ako sestre a víle pomôcť.

Dvojičky sa dostávajú do situácií, kedy musia siahnuť až na dno svojich síl. No humor, vynaliezavosť, viera v seba, v dobro a súrodenecká láska im vždy pomôžu.

Spoznajte tajomstvo dúhového krištáľa, čarovného štetca či živej vody a ponorte sa do napínavého dobrodružstva s dvojičkami, ktoré pomáhajú Dúhovej víle zachrániť všetky farby sveta.

Dúhová víla, Pramienková víla, múdra žaba, hlúpi škriatkovia či lietajúci kôň Pegas udržiavajú pozornosť a zvedavosť čitateľa živú počas celého príbehu.

Knižka poukazuje na dôležitosť priateľstva, čestnosti a odvahy. Rozvíja vnútorné hodnoty dieťaťa, ktoré pozitívne dotvárajú a formujú detské ponímanie sveta.

Spolu s e-knihou získate aj

Rozprávkové meditácie 🌞

Rozprávkové meditácie (formát pdf) uvoľnia nahromadené starosti vášho dieťaťa, rozvíjajú jeho emočnú inteligenciu i fantáziu. Pomáhajú mu zbaviť sa bolesti či strachu a prehĺbiť vzťah medzi rodičom a dieťaťom.

S knižkou Sedem farieb dúhy som si užila tú svoju dobrodružnú "cestu" od jej vzniku až po vydanie. Najkrašie chvíle som zažila na stretnutiach s detským čitateľom na školských besedách, autorských čítaniach či  rôznych kultúrnych podujatiach.

Deti ma vždy zasypali zvedavými otázkami, ktoré mali vopred pripravené alebo im napadli počas nášho stretnutia. Mnohí sa priznali, že raz by sa chceli stať spisovateľmi alebo ilustrátormi. Dala som im rôzne tipy a rady, medzi nimi tie najdôležitejšie - aby stále tvorili a aby vždy, vždy, vždy ostali verní svojim snom, nech sa deje čokoľvek. 

Ilustrátor Ľudo Ševčík z Bardejova obohatil knižku o krásnych 30 olejomalieb. Niektoré originály skončili v rukách čitateľov, iné boli venované deťom do detských domovov a nemocníc, aby šírili pozitívnu energiu a nádej.

Knižku vydala firma Kvant spol. s.r.o. v spolupráci s Fondom podpory talentovaných autorov. Veľmi si vážim, že podstúpili to "riziko" a ujali sa začínajúcej autorky. Moja úprimná vďaka patrí aj sponzorom, ktorí prvé vydanie knižky podporili.

ĎAKUJEM :)

S knižkou Sedem farieb dúhy som sa zúčastnila na mnohých zaujímavých akciách, výstavách a knižných veľthoch, medzi nimi aj knižný veľtrh Bibliotéka a Pedagogika, ktorý sa každoročne koná v bratislavskej Inchebe.

Mala som tu možnosť osobne sa stretnúť nielen s mojimi čitateľmi, ale aj s ďalšími autormi, ilustrátormi či vydavateľmi.

Pre každého autora je okrem písania zrejme tou najkrajšou skúsenosťou osobné stretnutie s čitateľom. Záujem detí, s ktorými som mala možnosť sa osobne stretávať ma nabíjal pozitívnou energiou a vierou, že moja tvorba má zmysel.

Aby boli moje besedy v školách zaujímavejšie, vopred som deťom poslala svoju knižku, aby si ju s pani učiteľkou prečítali. Pre deti je to oveľa zaujímavejšie, ako len predstavenie knihy, ktorú nepoznajú. Svoje rozprávanie som obohatila o veselú obrázkovú prezentáciu na tému "Ako sa rodí kniha". Previedla som ich celým procesom vydania knihy od nápadu až po jej tlačenú podobu.

Neraz ma v školách čakalo prekvapenie v podobe divadielka s postavičkami z mojej knižky, pestrými obrázkami, či krásne pripravenou nástenkou. Vždy to vo mne vyvolalo silné emócie. :)

Obrázkov sa nám nahromadilo zo škôl, škôlok a ZUŠ-iek také množstvo, že sme sa spolu s ilustrátorom rozhodli zoraganizovať súťaž. O výhercoch rozhodovala skupina profesionálnych i amatérskych umelcov-maliarov zo Slovenska a Čiech.

Rozhodovanie bolo náročné, pretože obrázkov sme dosali veľké množstvo a boli ozaj krásne. Aj keď ocenenie sme mohli prideliť len 3 výhercom, pre nás boli víťazi všetci. Však posúďte sami - tá pestrosť farieb, detská predstavivosť a tvorivosť je neoceniteľná.

Recenzie

Fantastická kniha!!! Už dávno sa nám tak dobre nečítala kniha ako je táto. Odporúčam ako skvelý vianočný darček pre deti, ktorým sa nechce čítať.

názor čitateľa, https://www.martinus.sk/?uItem=160614#description

Super kniha, decká ju čítali s nadšením a nevedeli sa od nej odtrhnúť. Aj ten darček, čo je v knihe sa im páčil - dúhohľad - dá sa cezeň vidieť spektrum farieb. Dobrý nápad. Tešíme sa na ďalší diel (dúfame, že bude) Vrelo odporúčam!

názor čitateľa, https://www.martinus.sk/?uItem=160614#description

Kniha je dejovo veľmi nádherná. Keď sa začítate do deja, máte problém knihu len tak odložiť. Odložíte ju až vtedy, keď ju dočítate :) Vrelo ju všetkým odporúčam. Knihu so záujmom čítajú aj dospelí, nie len deti :) U nás je veľkým hitom.

názor čitateľa, https://www.martinus.sk/?uItem=160614#description

Krásné, krásné krásné - tohle přeji všem dětem. A také rodičům, nebo sourozencům, babičkám, vlastně všem, kteří budou dětem číst. Ale hlavně dětem, které si to budou užívat. Je to potřebné, uzdravující a krásné. Co víc si přát?

Yvetta Ellerová / Yvell certifikovaná terapeutka, https://yvellerova.cz/

Ako niekdajšiu riaditeľku MŠ na dôchodku ma zavolali na výpomoc do jednej triedy, čo som s radosťou prijala. Deťom som pri popoludňajšom odpočinku čítala knižku Sedem farieb dúhy. Má 21 kapitol, ktoré sú dĺžkou tak akurát na čítanie pred spaním. Každý deň deti s napätím počúvali a veľmi sa tešili na ďalšiu kapitolu. Počas voľnej hry sami, bez vyzvania, kreslili postavičky z knižky, doslova žili jej dejom. Dokonca, ak vymeškali, po návrate chceli vedieť, o čom sa deň predtým čítalo, aby im nič neuniklo. Je to pozoruhodné a za 30 rokov praxe som sa niečím podobným ako učiteľka a riaditeľka materskej školy nestretla.

Mária, bývalá riaditeľka materskej školy

Čo urobit, aby sa naše duše ľahko vznášali? Odpojiť závažia nepotrebného ako balíčky z pieskom z balóna. Oslobodiť sa, preladiť programy. Je čas dopriať si pohodu, kľud, detskú hravosť, rozprávky... a mimochodom, ak túžite po krásnej rozprávkovej knižke, odporúčam Sedem farieb dúhy od Mirky Atanasovej... je v nej múdrosť nielen pre deti, ale pre dospelých. S úsmevom ju čítam a potom kreslím... Je čarovné byť dúhovou bublinkou..

Ethea Jasna, Art.terapeut duše

So záujmom som si prečítala knižku Sedem farieb dúhy. Autorka je originálna, zaujala ma najmä časť – predstavy detí o farbách a farebné meditácie. Ako bývalá učiteľka slovenčiny musím povedať, že som v našej literárnej tvorbe pre deti nič podobné nenašla. Autorke prajem veľa chuti a radosti z písania.

S. Beťková, bývalá učiteľka slovenčiny ZŠ

Novinka ŠKOLY INTUÍCIE pre rozvoj pravej hemisféry - tvorivosti, obrazotvornosti, vizualizácie... Vaše dieťa si vďaka tejto knihe uvedomí schopnosti vedomej tvorby a svoju jemnohmotnú podstatu. Vo vnútri tlačenej knihy nájdete špičkový darček: DÚHOHĽAD 🌈

Ľubka Madudová, zakladateľka Školičky intuície pre detiwww.intuicia.sk

Rozprávkový príbeh určený detskému čitateľovi má pomerne zložito vymyslenú fabulu a tá má aj symbolické znaky (maľovanie srdcom, farebný svet, svet bez farieb ako rezultát utrpenia a smútku a pod.). V podstate ako v každej rozprávke aj tu ide o boj dobra so zlom a dobro zvíťazí. Detského čitateľa zrejme zaujme najmä dobrodružne a dramaticky sa rozvíjajúci príbeh s viacerými radikálnymi zvratmi, čo zvyšuje jeho napätie. Rukopis má publikovateľnú úroveň a mohol by u detského čitateľa zabodovať.

Dr. Vladimír Petrík, lit. kritik

Úžasná pohádka paní Mirky z Liptova je prostě POHÁDKA. Je něžná, krásná, má úžasný děj a nádherný závěr. Je nabitá láskou k lidem, sourozencům, přátelům a také k naší úžasné přírodě, které si tak málo vážíme. Líbí se mi závěr, jak děti zachraňují štětcem a pomocí křišťálové koule a křišťálku tento svět. Chtěla bych paní Mirce moc poděkovat za ta kouzelná slova. Měla jsem se učit a místo toho jsem do půlnoci četla její pohádku. Myslím si, že jsem tak pro sebe udělala daleko víc. I dětem ve škole jsem musela slíbit, že jim pohádku převyprávím. Už se na to moc těším, možná je nechám také namalovat nějaký obrázek. Přeji hodně tvůrčích sil.

Jarmila, učitelka ZŠ

Čo vám knižka Sedem farieb dúhy ponúka

  • krásny príbeh plný fantázie, kúziel, odvahy, humoru i citu
  • 21 kapitol akurát dlhých na udržanie pozornosti či večerné čítanie
  • 30 nádherných ilustrácií maľovaných olejomaľbou
  • 5 meditácií na rozvoj fantázie dieťaťa a uvoľnenie stresu
  • užitočne strávený čas detí pri napínavom príbehu, či už samých alebo s rodičmi

Cena e-knihy spolu

s meditáciami:

12,89 Eur

Objednaj si e-knihu s BONUSOM

SEDEM FARIEB DÚHY

ROZPRÁVKOVÉ MEDITÁCIE

Páčilo by sa vám, keby vaše deti viac čítali? Možno práve moja knižka bude tá, od ktorej sa nebudú vedieť odtrhnúť. ;)

Chceli by ste rozvíjať ich predstavivosť, emočnú inteligenciu a cit k prírode? Bolo by krásne prehĺbiť váš vzájomný vzťah prostredníctvom krásnych vedených meditácií?

Ak sú vaše odpovede kladné, verím, že kúpa mojej e-knihy spolu s hodnotným bonusom poteší nielen vás, ale aj vaše deti.

Upozornenie pre Českú republiku: Pokiaľ chcete faktúru vystaviť na firmu a nie ste plátca DPH, vzniká vám vystavením faktúry povinnosť stať sa identifikovanou osobou. Následne mi musíte mi dodať svoje IČ DPH. Pokiaľ identifikovanou osobou nie ste alebo sa ňou nechcete stať, doporučujem kúpiť si  e-book na fyzickú osobu nepodnikateľa.

V prípade záujmu o knihu, besedu, autorské čítanie, ako aj otázok či nejasností mi napíšte na e-mail atanasova@sebarozvoj.eu.

Rada Vám pomôžem, poradím :)