Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy

  • ako OneBrain terapeutka uvoľnujem emočné bloky a redukujem stres
  • ako koučka rozvíjam potenciál a pomáham dosahovať ciele
  • ako lektorka osobného rozvoja podporujem druhých v raste a rozširujem obzory

Za najväčšiu odmenu považujem pokrok mojich klientov, každý ich aha-moment a menší či väčší úspech.

Kúsok z môjho príbehu

Rozvoj osobnosti odjakživa priťahoval moju pozornosť. Z kníh a kurzov sebarozvoja som dychtivo nasávala životné múdrosti, ktoré mi pomáhali pochopiť ľudskú dušu. Aj keď som sa nejaký čas som pohrávala s myšlienkou študovať psychológiu, nakoniec som sa rozhodla pre manažment.

Život však mal so mnou svoje plány a postupne ma nasmeroval do oblasti osobného rozvoja, ktorá ma nikdy neprestala fascinovať. Vyše desať rokov sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a podporujem ich v procese objavovania vlastnej cesty, sebahodnoty a vnútornej rovnováhy.

 

Keď sa vytratí motivácia

Patrím v živote medzi šťastlivcov, pre ktorých je práca aj ich koníčkom. Rozdieľ je v tom, že nemusím, ale chcem.

Kedysi by som to však o sebe povedať nemohla. Hlavne v mojich kariérnych začiatkoch, po vysokej, som pracovala na mieste, ktoré mi jednoducho nesadlo. Nastúpila som s entuziazmom a veľkými očakávaniami ako snáď každý mladý človek. Avšak práca, ktorú som robila, ma proste nebavila. Nech som sa akokoľvek snažila, nebolo to ono: nedarilo sa mi tak, ako by som chcela, no najhoršie bolo to, že som sa necítila byť šikovná a užitočná, o úspechu ani nehovoriac.

Chýbala mi motivácia, vytrácala sa moja kreativita. Je ťažké byť kreatívny niekde, kde vás to nebaví a vlastne sa to od vás ani nevyžaduje. Je ťažké, ak nie nemožné, cítiť sa šikovný, keď nevyužívate svoje danosti, vrodené talenty a potenciál.

 Bola som len krôčik od úplného vyhorenia. Vtedy som ešte netušila, že vyhorenie vo veľkej miere postihuje mladých ľudí. Táto skúsenosť neskôr viedla k napísaniu eBooku Vyhorenie - šanca pre tvoj rast.

Objavovanie mojej cesty

Vedela som, že to chce zmenu. Tak veľmi som túžila po zmene, až sa mi nová cesta začala odkrývať…

Pamätám si na dva dôležité impulzy, ktoré ovplyvnili moje ďalšie smerovanie: ten prvý ma nasmeroval na cestu OneBrain terapeutky a druhý na cestu lektorky a neskôr aj koučky.

  • PRVÝ IMPULZ :

Na podnet svojich kamarátiek som vyskúšala odblokovanie stresu metódou OneBrain. Keď som videla, čo to urobilo s nimi, bola som zvedavá, čo to urobí so mnou. A tak som absolvovala svoj prvý "odblok". Na ten pocit úľavy si dodnes pamätám. Bolo veľmi oslobudzujúce uvoľniť zablokovanú energiu a pochopiť mechanizmus, ktorý si moja myseľ vytvorila v dôsledku nespracovaných stresov.

Pre mňa to však nebol iba jeden odblok. Začala sa nová etapa, v ktorej môj život nabral nové rozmery. Rozhodla som sa absolvovať OneBrain výcvik pre facilitátorov (resp. terapeutov). Dva roky intenzívnych tréningov mi priniesli veľa poznania a aha-momentov. Mala som pocit, že mám čarovný prútik, ktorý pomohol mne a pomôže aj druhým.

 

  • DRUHÝ IMPULZ:

Druhý impulz nastal v novej práci, keď ma kolegyňa poprosila, aby som je pomohla s jedným školením. Zrejme netušila, že mi otvorí dvere do nového sveta - v ten deň som objavila ďalšiu skladačku mozaiky toho, čomu sa chcem v živote venovať.

 

Odmena za vynaložené úsilie

Začala som na sebe pracovať. Absolvovala som mnohé kurzy a výcviky zamerané na sebarozvoj, meditáciu, terapiu Cesta podľa B.Bays, asertívnu komunikáciu a kreativitu, koučing, mindfulness, uzdravenie cez vyššie JA, vnútorné dieťa, terapiu farbami ai.

Postupne som sa pripravovala na dráhu lektorky, OneBrain terapeutky a koučky, ktorou kráčam dodnes. Odvtedy sa vzdelávam stále. Bez neustálej práce na sebe by to nešlo. Sebarozvoj sa stal mojím životným štýlom. Je pre moju profesionálnu dráhu nevyhnutný, no v prvom rade je to moja srdcová záležitosť.

Keď sa do niečoho pustíte s nadšením, život vás odmení. Keď som sa pustila do plnenia svojich snov, postretlo ma veľa šťastných "náhod" alebo skôr synchronicít. Nevravím, že bolo vždy ľahké ísť vlastnou cestou. Chcelo to veľa sebazapretia a prekročenie mnohých komfortných zón. No určite to stálo to zato. Mnohému som sa naučila a stále sa učím.

To, že dnes pracujem v oblasti, ktorá ma napĺňa, nepovažujem za samozrejmosť. Je to výsledok môjho dlhoročného úsilia, samoštúdia a viery v moje sny - a preto si to cením. 

 

Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré

Každé obobie, v ktorom sa mi nedarilo, ma veľa naučilo. Takéto obdobia vnímam s pokorou ako súčasť svojej cesty a ako cennú skúsenosť, ktorá ma má niekam posunúť. Pripomína mi to tiež potrebu jasne si nastaviť svoje hranice. Spoznala som ten rozdiel, aké je pracovať, keď je človek motivovaný a práca mu sedí, a naopak, keď motivácia chýba. 

Táto moja skúsenosť ma inšpirovala a pre všetkých "hľadačov pravdy" a motivácie som napísala eBook Objav čarov vnútornej motivácie, v ktorom sa dozviete, ako v sebe zapáliť iskru a udržať si plameň motivácie. Objavíte vlastné hodnoty a naučíte sa, ako dosiahnuť svoje vízie a ciele, nech sú akokoľvek náročné či bláznivé..

Bohaté skúsenosti ma inšpirovali aj k vytvoreniu kurzov, ktoré vediem buď priamo vo firmách alebo vo vzdelávacích centrách (Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, MB Academy, Akadémia pozitívneho života a Macrosoft).

Ako terapeutka a koučka pomáham druhým redukovať stres, zbavovať sa nefunkčných programov mysle, uvoľniť uviaznuté emócie, prekonávať výzvy a dosahovať vízie a ciele. Najväčšou odmenou je pre mňa pokrok mojich klientov, každý ich aha-moment a menší či väčší úspech.

Počas korona krízy som väčšinu svojej činnosti presunula do online prostredia formou online sedení: koučing, uzdravenie vnútorného dieťaťa, uvoľňovanie emočných blokov či liečenie cez vyššie JA. Venujem sa tiež písaniu eBookov, blogu, tvorbe afirmácií a inej tvorivej činnosti. 

Odkiaľ pramení moja motivácia

Keď si porovnám, ako som fungovala v minulosti a teraz, je to veľký rozdiel. Myslím, že nie sú dobré a zlé skúsenosti, sú iba skúsenosti, a ja som vďačná za každú z nich.

 

Vnímam, že mnohí ľudia túžia žiť harmonický, šťastný, úspešný a naplnený život. Dobrá správa je, že sa to dá. Spôsobov a ciest je veľa, pre každého iná... Treba hľadať inšpiráciu v tom, čo vás priťahuje - motivačné videá, knihy, kurzy, meditácie, terapie, meditácie... Možností je v dnešnej dobe veľa. Nemusí vám sedieť to, čo sedí vašej kamoške či susede. Počúvajte svoje srdce a nechajte sa pritiahnuť tomu svojmu magnetu a postupne začnete odkrývať to, čo ja nazývam vnútorný diamant

Moja práca ma napĺňa a moja vnútorná motivácia pramení najmä z toho, že v tom, čo robím, vidím zmysel, pretože prináša úžitok. Venujem sa výhradne témam, ktoré ma zaujímajú a bavia, čo okrem motivácie udržiava aj moju kreativitu a rozvíja môj potenciál.

Prebudenie tvorivosti

Keď sa venujete niečomu, čo máte radi, vedľajším účinkom je prilíliv kreativity. To sa stalo aj u mňa. Predpokladám, že k tomu dopomohli aj kurzy OneBrain, pretože pri odblokovaní stresu sa uvoľní tvorivá energia. A prispeli k tomu aj moje dve deti, keď boli ešte malé - pustila som sa do písania rozprávok a divadelných hier pre deti. Je známe, že u mnohých žien prebudí materstvo tvorivú energiu.

Keď môj malý syn na detskom predstavení z hľadiska vykríkol: „Mami, to je tá naša rozprávka!“, považovala som to za svoj prvý malý úspech. Ďalším bola moja detská dobrodružná knižka Sedem farieb dúhy obohatená o meditácie pre deti. Odvtedy som napísala mnohé ďalšie rozprávky i meditácie, niektoré z nich nájdete v mojom Okienku pre deti.

Opraty svojho života držíme vo vlastných rukách

Možno si poviete, prečo všetky tie hodnotné informácie a múdrosti, ktoré som na svojej ceste pozbierala, posúvam ďalej na svojom blogu a vo forme eBookov zdarmaplatených. Prečo to robím? Prečo zdieľam niečo, čo som sa celé tie roky učila a na čom som toľko pracovala?

Je to pre ten rozdiel, ktorý vidím, keď sa pozriem na svoj život predtým a teraz. Je to tiež pre zmeny, ktoré vidím v životoch mojich klientov. Zmeny, ktoré robia ich život lepším. Zmeny, ktoré robia tento svet lepším.

Bude pre mňa cťou, ak dokážem svojou troškou prispieť k zlepšeniu vášho života. Musíte si však uvedomiť jedno: ja vám poskytnem svoje skúsenosti, rady, návody či techniky, ktoré už pomohli iným. No tie opraty máte vo svojich rukách VY, a ako s týmito nástrojmi naložíte, je len na vás. Presne o tom je SEBAROZVOJ.