Sprevádzam tých, čo kráčajú po ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy.

Využívam jedinečnú kombináciu nástrojov terapie i koučingu. Cez uvoľnenie emočných blokov a nastavenie nových mentálnych vzorcov vám pomôžem prinavrátiť si vnútornú silu, rozžiariť svoje vnútorné svetlo a s odvahou nasledovať vašu jedinečnú cestu.

  • ako OneBrain terapeutka pomáham uvoľniť emočné bloky a redukovať stres
  • ako motivačná koučka umožňujem rozvíjať potenciál, nastaviť vízie a nové mentálne vzorce
  • ako lektorka osobného rozvoja vzdelávam a rozširujem obzory

Verím, že všetci máme potrebu rastu a sebarealizácie. Ich naplnením vnesieme do svojho života svetlo, radosť  a úspech. Za najväčšiu odmenu považujem pokrok mojich klientov, každý ich aha-moment a menší či väčší úspech.

Nahliadnite do môjho sveta

Rozvoj osobnosti odjakživa priťahoval moju pozornosť. Z kníh a kurzov sebarozvoja som dychtivo nasávala životné múdrosti, ktoré mi pomáhali pochopiť ľudskú dušu. Aj keď som sa nejaký čas som pohrávala s myšlienkou študovať psychológiu, nakoniec som sa rozhodla pre manažment.

Život však mal so mnou svoje plány a postupne ma nasmeroval do oblasti osobného rozvoja, ktorá ma nikdy neprestala fascinovať. Vyše desať rokov sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a podporujem ich v procese objavovania vlastnej cesty, sebahodnoty a vnútornej rovnováhy.

 

Keď sa vytratí motivácia

Patrím v živote medzi šťastlivcov, pre ktorých je práca aj ich koníčkom. Rozdieľ je v tom, že nemusím, ale chcem.

Kedysi by som to však o sebe povedať nemohla. Hlavne v mojich kariérnych začiatkoch, po vysokej, som pracovala na mieste, ktoré mi jednoducho nesadlo. Nastúpila som s entuziazmom a veľkými očakávaniami ako snáď každý mladý človek. Avšak práca, ktorú som robila, ma proste nebavila. Nech som sa akokoľvek snažila, nebolo to ono: nedarilo sa mi tak, ako by som chcela, no najhoršie bolo to, že som sa necítila byť šikovná a užitočná, o úspechu ani nehovoriac.

Chýbala mi motivácia, vytrácala sa moja kreativita. Je ťažké byť kreatívny niekde, kde vás to nebaví a vlastne sa to od vás ani nevyžaduje. Je ťažké, ak nie nemožné, cítiť sa šikovný, keď nevyužívate svoje danosti, vrodené talenty a potenciál.

Bola som len krôčik od úplného vyhorenia. Vtedy som ešte netušila, že vyhorenie vo veľkej miere postihuje mladých ľudí. Táto skúsenosť neskôr viedla k napísaniu eBooku Vyhorenie - šanca pre tvoj rast.

Objavovanie mojej cesty

Vedela som, že to chce zmenu. Tak veľmi som túžila po zmene, až sa mi nová cesta začala odkrývať…

Pamätám si na dva dôležité impulzy, ktoré ovplyvnili moje ďalšie smerovanie: ten prvý ma nasmeroval na cestu OneBrain facilitátorky a druhý na cestu lektorky a neskôr aj koučky.

  • PRVÝ IMPULZ :

Na podnet svojich kamarátiek som vyskúšala odblokovanie stresu metódou OneBrain. Keď som videla, čo to urobilo s nimi, bola som zvedavá, čo to urobí so mnou. Absolvovala som svoj prvý "odblok". Na ten pocit úľavy si dodnes pamätám. Bolo veľmi oslobudzujúce uvoľniť zablokovanú energiu a pochopiť mechanizmus, ktorý si moja myseľ vytvorila v dôsledku nespracovaných stresov.

Pre mňa to však nebol iba jeden odblok. Začala sa nová etapa, v ktorej môj život nabral nové rozmery. Rozhodla som sa absolvovať OneBrain výcvik pre facilitátorov (resp. terapeutov). Dva roky intenzívnych tréningov mi priniesli veľa poznania a aha-momentov. Mala som pocit, že mám čarovný prútik, ktorý pomohol mne a pomôže aj druhým.

 

  • DRUHÝ IMPULZ:

Druhý impulz nastal, keď som kolegyni asistovala pri školení. Vtedy som objavila ďalšiu skladačku mozaiky toho, čomu sa chcem v živote venovať. Doplnila som si vzdelanie a vydala sa na cestu lektorky mäkkých zručností. Mojimi hlavnými oblasťami sa stal rozvoj osobnosti, manažérske, komunikačné, prezentačné zručnosti, time a stres manažment ai.

Za tie roky som školila v mnohých firmách i vzdelávacích centrách (Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, MB Academy, Akadémia pozitívneho života, Macrosoft...) a postupne rozšírila svoje vzdelávacie portfólio na 20 školení.

 

Odmena za vynaložené úsilie

Absolvovala som mnohé kurzy a výcviky zamerané na sebarozvoj, meditáciu, terapiu Cesta podľa B.Bays, asertívnu komunikáciu a kreativitu, koučing, mindfulness, uzdravenie cez vyššie JA, vnútorné dieťa, terapiu farbami ai.

Dráhou lektorky, OneBrain terapeutky a koučky kráčam dodnes. Odvtedy sa vzdelávam stále. Bez práce na sebe by to nešlo. Sebarozvoj sa stal mojím životným štýlom. Je pre moju profesionálnu dráhu nevyhnutný, no v prvom rade je to moja srdcová záležitosť.

Keď sa do niečoho pustíte s nadšením, život vás odmení. Keď som sa pustila do plnenia svojich snov, postretlo ma veľa šťastných "náhod" alebo skôr synchronicít. Nevravím, že bolo vždy ľahké ísť vlastnou cestou. Chcelo to veľa sebazapretia a prekročenie mnohých komfortných zón. Mnohému som sa naučila a stále sa učím.

To, že dnes pracujem v oblasti, ktorá ma napĺňa, nepovažujem za samozrejmosť. Je to výsledok môjho dlhoročného úsilia, samoštúdia a viery v moje sny - a preto si to cením. 

 

Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré

Ako terapeutka a koučka pomáham druhým redukovať stres, zbavovať sa nefunkčných programov mysle, uvoľniť uviaznuté emócie, prekonávať výzvy a dosahovať vízie a ciele. Najväčšou odmenou je pre mňa pokrok mojich klientov, každý ich aha-moment a menší či väčší úspech.

Hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré, preto som aj ja musela počas korona krízy presunúť svoju činnosť do online prostredia. Nielenže som sa začala venovať písaniu eBookov, blogu, tvorbe afirmácií a inej tvorivej činnosti, musela som prepracovať aj prácu s klientami. 

Zo svojich dlhoročných skúseností som využila to najlepšie, čo viem z koučingu,   uvoľňovania emočných blokov, uzdravenia vnútorného dieťaťa, či liečenia cez vyššie JA -  a postupne som vytvorila svoj vlastný jedinečný postup online sedení.

Odkiaľ pramení moja motivácia

Keď si porovnám, ako som fungovala v minulosti a teraz, je to veľký rozdiel. Myslím, že nie sú dobré a zlé skúsenosti, sú iba skúsenosti, a ja som vďačná za každú z nich.

Nie v každom období sa mi darilo. Obobia, kedy sa mi nedarilo, ma veľa naučili, preto ich vnímam s pokorou ako cennú skúsenosť, ktorá ma má niekam posunúť. Pripomína mi to tiež potrebu jasne si nastaviť svoje hranice. Spoznala som ten rozdiel, aké je pracovať, keď je človek motivovaný a práca mu sedí, a naopak, keď motivácia chýba. 

Táto moja skúsenosť ma inšpirovala a pre všetkých "hľadačov pravdy" a motivácie som napísala eBook Objav čarov vnútornej motivácie, ktorý je ako taký mini kurz - vedie čitateľa do vlastného vnútra, odhaľuje jeho hodnoty, motívy, potreby, ukáže mu, ako v sebe zapáliť iskru a udržať si plameň motivácie. Učí ho, ako si stanoviť a dosiahnuť vízie a ciele, nech sú akokoľvek náročné či bláznivé.

Po čom ľudia túžia

Vnímam, že mnohí ľudia túžia žiť harmonický, šťastný, úspešný a naplnený život. Dôležité je uvedomiť si, že každý má na to právo. Dobrá správa je, že kto sa rozhodne, môže to aj dokázať. Spôsobov a ciest je veľa, pre každého iná... Treba hľadať inšpiráciu v tom, čo vás priťahuje - motivačné videá, knihy, kurzy, meditácie, terapie...

Dnešná doba už ponúka obrovské množstvo možností. Vyberajte svojím srdcom, nemusí vám sedieť to, čo sedí vašej kamoške či susede. Počúvajte svoje srdce a nechajte sa pritiahnuť tomu svojmu magnetu a postupne začnete odkrývať to, čo ja nazývam vnútorný diamant

To isté platí pre vašu prácu - už nie je doba, keď musíte pracovať na mieste, ktoré vás nenapĺňa, alebo dokonca ubíja. Každý má svoje talenty a dary, ktoré môže ponúknuť tomuto svetu. Hľadajte tie svoje a choďte za tým, čo vás skutočne napĺňa.

Prebudenie tvorivosti

Moja práca ma napĺňa a moja vnútorná motivácia pramení práve z toho, že v tom, čo robím, vidím zmysel. Vidím, že ľuďom to prináša úžitok. Venujem sa výhradne témam, ktoré ma zaujímajú a bavia, čo okrem motivácie udržiava aj moju kreativitu. Len ťažko prebudíte svoju tvorivosť v niečom, čo vás nebaví (keď, tak len krátkodobo).

Keď sa venujete niečomu, čo vám ide od srdca, ruka v ruke s tým ide prilíliv kreativity. To sa stalo aj u mňa. Predpokladám, že k tomu dopomohli aj kurzy OneBrain, pretože odblokovaním stresu sa uvoľní množstvo tvorivej energie. Určite k tomu prispeli aj moje dve deti. Je známe, že u mnohých žien prebudí materstvo tvorivú energiu. Keď boli deti malé, pustila do písania rozprávok, básničiek a divadelných hier pre deti. Dnes sú z nich už tínedžeri, no mňa písanie stále baví.

Z tvorby pre deti môžem spomenúť moje divadelné hry sa hrali v niekoľkých ZUŠ-kách (Zajac a loďka, Rozprávka o hviezde, Vodníkov dar), elektornickú knižku Básničky z čarovnej studničky, krásne, tiež elektronicky spracované Rozprávkové meditácie, no za svoj najväčší úspech považujem svoju dobrodružnú knižku pre deti Sedem farieb dúhy. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na moje Okienko pre deti.

Opraty svojho života držíme vo vlastných rukách

Možno si poviete, prečo všetky tie hodnotné informácie a múdrosti, ktoré som na svojej ceste pozbierala, posúvam ďalej na svojom blogu alebo vo forme eBookov zdarma. Prečo to robím? Prečo zdieľam niečo, čo som sa celé tie roky učila a na čom som toľko pracovala?

Je to pre ten rozdiel, ktorý vidím, keď sa pozriem na svoj život predtým a teraz. Je to tiež pre zmeny, ktoré vidím v životoch mojich klientov. Zmeny, ktoré robia ich život lepším. Zmeny, ktoré robia tento svet lepším.

Bude pre mňa cťou, ak dokážem svojou troškou prispieť k zlepšeniu vášho života. Musíte si však uvedomiť jedno: ja vám poskytnem svoje skúsenosti, rady, návody či techniky, ktoré už pomohli iným. No tie opraty máte vo svojich rukách VY, a ako s týmito nástrojmi naložíte, je len na vás. Presne o tom je SEBAROZVOJ.