Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy.

  • ako OneBrain terapeutka uvoľnujem emočné bloky a redukujem stres
  • ako koučka rozvíjam potenciál a pomáham dosahovať ciele
  • ako lektorka osobného rozvoja vzdelávam a rozširujem obzory

Za najväčšiu odmenu považujem pokrok mojich klientov, každý ich aha-moment a menší či väčší úspech.

Kúsok z môjho príbehu

Rozvoj osobnosti odjakživa priťahoval moju pozornosť. Z kníh a kurzov sebarozvoja som dychtivo nasávala životné múdrosti, ktoré mi pomáhali pochopiť ľudskú dušu. Aj keď som sa nejaký čas som pohrávala s myšlienkou študovať psychológiu, nakoniec som sa rozhodla pre manažment.

Život však mal so mnou svoje plány a postupne ma nasmeroval do oblasti osobného rozvoja, ktorá ma nikdy neprestala fascinovať. Vyše desať rokov sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a podporujem ich v procese objavovania vlastnej cesty, sebahodnoty a vnútornej rovnováhy.

 

Keď chýba motivácia

Patrím v živote medzi šťastlivcov, pre ktorých je práca aj ich koníčkom. Rozdieľ je v tom, že nemusím, ale chcem.

Kedysi by som to však o sebe povedať nemohla. Hlavne v mojich kariérnych začiatkoch, po vysokej, som pracovala na mieste, ktoré mi jednoducho nesadlo. Aj keď som nastúpila s entuziazmom a veľkými očakávaniami, ako snáď každý mladý človek, práca, ktorú som robila, ma proste nebavila. Nech som sa akokoľvek snažila, nebolo to ono: nedarilo sa mi tak, ako by som chcela, no najhoršie bolo to, že som sa necítila byť šikovná a užitočná, o úspechu ani niehovoriac.

Chýbala mi motivácia, vytrácala sa moja kreativita. Je ťažké byť kreatívny niekde, kde vás to nebaví a vlastne sa to od vás ani nevyžaduje. Je ťažké, ak nie nemožné, cítiť sa šikovný, keď nevyužívate svoje danosti, vrodené talenty a potenciál. Bola som len krôčik od úplného vyhorenia. Vtedy som ešte netušila, že vyhorenie vo veľkej miere postihuje mladých ľudí. Vedela som, že to chce zmenu.

 

Všetko zlé je na niečo dobré

Toto obobie ma veľa naučilo pochopila a dnes sa na to pozerám ako na cennú skúsenosť, za ktorú som vďačná... Okrem toho, že som si nastavila jasné ciele a hranice, vedela som, že musím pracovať v oblasti, kde využijem svoj skutočný potenciál.

Neskôr ma aj táto skúsenosť inšpirovala k vytvoreniu dvoch kurzov, ktoré dnes školím ("Sebamotivácia a sebakoučing" a "Príprava na pracovný pohovor") a k napísaniu dvoch eBookov: Objav čarov vnútornej motivácieVyhorenie - šanca pre tvoj rast. Nenadarmo sa hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré. Spoznala som ten rozdiel, aké je to pracovať, keď je človek motivovaný a práca mu sedí, a naopak, keď motivácia chýba. Tak veľmi som túžila po zmene, a tá sa mi začala  postupne odkrývať…

 

Odkrývanie mojej cesty

Pamätám si na dva dôležité impulzy, ktoré ovplyvnili moje ďalšie smerovanie. Ten prvý ma nasmeroval na cestu OneBrain terapeutky a druhý na cestu lektorky a neskôr aj koučky.

  • PRVÝ IMPULZ :

Na podnet svojich kamarátiek som vyskúšala odblokovanie stresu metódou OneBrain. Keď som videla, čo to urobilo s nimi, bola som zvedavá, čo to urobí so mnou. A tak som absolvovala svoj prvý "odblok". Na ten pocit úľavy si dodnes pamätám. Bolo veľmi oslobudzujúce uvoľniť zablokovanú energiu a pochopiť mechanizmus, ktorý si moja myseľ vytvorila v dôsledku nespracovaných stresov.

Pre mňa to však nebol iba jeden odblok. Začala sa nová etapa, v ktorej môj život nabral nové rozmery. Rozhodla som sa absolvovať OneBrain výcvik pre facilitátorov (resp. terapeutov). Dva roky intenzívnych tréningov mi priniesli veľa poznania a aha-momentov. Mala som pocit, že mám čarovný prútik, ktorý pomohol mne a pomôže aj druhým.

  • DRUHÝ IMPULZ:

Druhý impulz nastal v práci, do ktorej som nastúpila po materskej na pozíciu poradkyne. Cítila som ako ryba vo vode: práca ma bavila a dostávala som veľa pozitívnej spätnej väzby. Raz ma kolegyňa zavolala, aby som jej pomohla s jedným školením. Zrejme netušila, že mi otvorí dvere do nového sveta - cítila som sa ako Alica v krajine zázrakov, pretože som pochopila, že „presne toto chcem robiť!“.

 

Odmena za vynaložené úsilie

Začala som na sebe pracovať. Absolvovala som mnohé kurzy a výcviky zamerané na rozvoj osobnosti, meditáciu, terapiu Cesta podľa Brandon Bays, asertívnu komunikáciu a kreativitu, koučing, mindfulness, uzdravenie cez vyššie JA, vnútorné dieťa či terapiu farbami.

Postupne som sa pripravovala na dráhu lektorky, OneBrain terapeutky a koučky, ktorou kráčam dodnes. Odvtedy sa vzdelávam stále. Bez neustálej práce na sebe by to nešlo. Sebarozvoj sa stal mojím životným štýlom. Je pre moju profesionálnu dráhu nevyhnutný, no v prvom rade je to moja srdcová záležitosť.

Keď sa do niečoho pustíte s nadšením, život vás odmení. Keď som sa pustila do plnenia svojich snov, postretlo ma veľa šťastných "náhod" alebo skôr synchronicít. Nevravím, že bolo vždy ľahké ísť vlastnou cestou. Chcelo to veľa sebazapretia a prekročenie mnohých komfortných zón. No určite to stálo to zato. Mnohému som sa naučila a stále sa učím. To, že dnes pracujem v oblasti, ktorá ma napĺňa, nepovažujem za samozrejmosť. Je to výsledok môjho dlhoročného úsilia, samoštúdia a viery v moje sny - a preto si to cením. 

 

Odkiaľ pramení moja motivácia

Dnes pomáham klientom redukovať stres a dosahovať ciele na individuálnej úrovni ako terapeutka a koučka, ale aj skupinovo ako lektorka mäkkých zručností. Najväčšou odmenou je pokrok mojich klientov, každý ich aha-moment a menší či väčší úspech.

Školenia a kurzy vediem buď priamo vo firmách alebo vo vzdelávacích centrách: Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského či Akadémia pozitívneho života. Počas korona krízy som väčšinu svojej činnosti presunula do online prostredia formou online sedení: koučing, uzdravenie vnútorného dieťaťa a písaniu eBookov či inej tvorivej činnosti.

Moja práca ma napĺňa a moja vnútorná motivácia pramení najmä z toho, že v tom, čo robím, vidím zmysel, pretože prináša úžitok. Venujem sa výhradne témam, ktoré ma zaujímajú, čo okrem motivácie udržiava aj moju kreativitu a rozvíja môj potenciál. Keď si porovnám, ako som fungovala v minulosti a teraz, je to veľký rozdiel.

Vnímam, že mnohí ľudia túžia žiť harmonický, šťastný, úspešný a naplnený život. Dobrá správa je, že sa to dá. Spôsobov a ciest je veľa, pre každého iná...

 

Prebudenie tvorivosti

Keď sa venujete niečomu, čo máte radi, vedľajším účinkom je prilíliv kreativity. To sa stalo aj u mňa. Predpokladám, že k tomu dopomohli aj kurzy One Brain, pretože pri odblokovaní stresu sa uvoľní tvorivá energia. A prispeli k tomu aj moje dve malé deti - je známe, že u mnohých žien prebudí materstvo tvorivú energiu. Moja kreativita sa vrátila a ja som zase začala tvoriť.

Pustila som sa do písania rozprávok a divadelných hier pre deti. Keď môj malý syn na detskom predstavení z hľadiska vykríkol: „Mami, to je tá naša rozprávka!“, považovala som to za svoj prvý malý úspech. Ďalším bola moja detská dobrodružná knižka Sedem farieb dúhy obohatená o meditácie pre deti. Odvtedy som napísala mnohé ďalšie rozprávky i meditácie.

V jednom centre som viedla kurz meditácie a pridala som k nej aj tvárovú gymnastiku. Prekvapilo ma, aký je o ňu veľký záujem. Z 30 najobľúbenejších cvikov na spevnenie tváre i krku som vytvorila eBook Cvičenia pre omladenie tváre i duše, ktorá obsahuje aj rady a tipy na starostlivosť o pleť a krásnu meditáciu na omladenie tváre. 

 

Opraty svojho života držíme vo vlastných rukách

Aby sa cenné múdrosti, ktoré som sa na svojej ceste naučila, dostali tam, kde môžu pomôcť a byť užitočné, rozhodla som sa, že ich spracujem do formy eBooku. Dokážete si tak pomôcť aj sami. Pre všetkých hľadačov pravdy a motivácie som napísala eBook Objav čaro vnútornej motivácie, v ktorom sa dozviete ako v sebe zapáliť iskru a udržať si plameň motivácie. Pre tých, ktorí si prešli syndrómom vyhorenia alebo mu chcú predísť, príp. či patria do rizikovaje skupiny, som napísala eBook Vyhorenie - šanca pre tvoj rast, kde sa zameriavam na príčiny, príznaky, no najmä prevenciu.

Prečo to robím? Prečo zdieľam niečo, čo som sa celé tie roky učila a na čom som toľko pracovala? Je to pre ten rozdiel, ktorý vidím, keď sa pozriem na svoj život predtým a teraz. Je to tiež pre zmeny, ktoré vidím v životoch mnohých mojich klientov. Zmeny, ktoré robia ich život lepším. Zmeny, ktoré robia tento svet lepším.

Bude pre mňa cťou, keď dokážem tou svojou troškou prispieť k zlepšeniu vášho života. Techniky, ktoré v eBooku uvádzam, vám pomôžu, ale popracovať na tom musíte vy sami.  Ja vám poskytnem svoje skúsenosti, rady a návody, ktoré už pomohli iným. No tie opraty máte vo svojich rukách vy a ako s týmito nástrojmi naložíte, je na vás. Presne o tom je SEBAROZVOJ.