Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja,
objavovania vlastnej sebahodnoty a vnútornej rovnováhy

Aby ste mohli odhaliť, kým skutočne ste, potrebujete porozumieť sebe, svojim potrebám, túžbam, ale tiež svojej minulosti a uvedomiť si vzorce, ktoré vám bránia prijať vašu hodnotu a osobné kvality. Potom sa vám podarí vstúpiť do vlastnej sily a spojiť sa s tým, čo nazývam čaro osobnosti alebo náš "vnútorný diamant".

Čomu sa venujem:

  • ako ICF koučka a mentorka učím využívať silu mysle a vlastného potenciálu
  • ako lektorka vzdelávam dospelých v oblasti soft skills a deti v oblasti mindfulness
  • vediem druhých ku kultivácii mysle a zlepšeniu života pomocou vizualizácie, afirmácií, meditácie, práce s vnútorným dieťaťom, vyšším JA či vlastnou energiou.
  • Splnila som si svoj detský sen a vydala som na dráhu spisovateľky - som autorkou niekoľkých tlačených aj elektronických kníh pre deti i dospelých, prispievam svojimi článkami na blog a do časopisu Balans.

Nahliadnite do môjho sveta

Vyštudovala som manažment a ekonomiku, čo som naplno využila na rôznych manažérskych pozíciách, neskôr ako lektorka pri tvorbe vzdelávacích programov. Moju pozornosť odjakživa priťahoval rozvoj osobnosti, preto som svoje vysokoškolské vzdelanie doplnila množstvom kurzov zameraných na túto oblasť.

Viac než 15 rokov pôsobím v oblasti osobnéh rozvoja ako lektroka, mentorka, koučka a trénerka meditácie.
Sama sa neustále vzdelávam, aby som pri svojej práci mohla využívať najmodernejšie metódy a nástroje z oblasti sebarozvoja. Mám množstvo medzinárodne uznávaných certifikátov, ale najmä bohatých skúseností. 

Mojimi individuálnymi sedeniami či školeniami už prešli tisícky účastníkov. Ako školiteľka som začínala kurzami manažérskych, prezentačných a komunikačných zručností. Neskôr som sa viac zamerala na témy time a stres manažment, motivácia, koučing, kreativita, príprava na pohovory, uzdravenie vnútorného dieťaťa, vedené meditácie či relaxácie, ktoré som viedla priamo vo firmách alebo vo vzdelávacích centrách: MB Akademy, Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Akadémia pozitívneho života, Macrosoft, MB Brand Management ai.

Som spoluzakladateľkou kurzov Mindfullness pre deti a tínedžerov, ktoré od roku 2022 vediem s Majkou Boťanskou v prvom Mindfulness centra na Slovensku. Práca s deťmi ma napĺňa a inšpiruje. Deti sú pravdivé, zvedavé, zábavné a rýchlo do seba nasávajú všetko to dobré, čo ich na kurzoch učíme.

Občas je dobré zažiť opak toho, čo chceme

Patrím v živote medzi šťastlivcov, pre ktorých je práca aj ich koníčkom. Vážim si to najmä preto, že som zažila aj presný opak, a to najmä v mojich kariérnych začiatkoch. Niekedy nie je na škodu zažiť opak toho, po čom túžime, pretože o to viac si potom vieme vážiť to, čo máme. Rozdieľ je v tom, že nemusím, ale chcem.

Keď som pochopila, aké je to pracovať v oblasti, ktorá ma nebaví, rozhodla som sa vydať za tým, čo mi dávalo zmysel. Moja nová cesta sa mi odkrývala postupne. Na začiatku som netušila, kam ma privedie, no s dôverou som sa nechala viesť svojou zvedavosťou a záujmom. Aj po rokoch sa mi odkrývajú nové a nové možnosti.

Keď človek nechá svoju myseľ otvorenú, môžu ho postretnúť skutočne zaujímavé veci. Dnes inšpirujem a podporujem druhých na ich ceste za osobným úspechom, šťastím a vnútorným naplnením.

Odmena za vynaložené úsilie

Aby som mohla pracovať s ľuďmi na individuálnej úrovni, absolvovala som rôzne kurzy zamerané na sebarozvoj, koučing, OneBrain (kineziológia), terapiu Cesta, koučing, pozitívnu psychológiu, mindfulness, uzdravenie cez vyššie JA, vnútorné dieťa, meditáciu, vedenú relaxáciu, terapiu farbami ai.

Sebarozvoj sa stal mojím životným štýlom. Je pre moju profesionálnu dráhu nevyhnutný, no v prvom rade je to moja srdcová záležitosť. To, že dnes pracujem v oblasti, ktorá ma napĺňa, nepovažujem za samozrejmosť. Je to výsledok môjho dlhoročného úsilia, samoštúdia a viery v moje sny - a preto si to cením. 

Začínala som odblokmi pomocou metódy OneBrain a cez uzdravenie vnútorného dieťaťa, postupne pribudli moje lektorské skúsenosti a teraz sa venujem aj mindfulness kurzom a koučingu, motivačnému koučingu a energetického koučingu.

Po čom Ľudia túžia

Vnímam, že mnohí ľudia túžia žiť harmonický, šťastný, úspešný a naplnený život. Aj keď je to právo každého z nás, nie každému sa to podarí. Kto sa pre to ale rozhodne, má šancu uspieť... Chce to odvahu, vieru v seba a určite aj podporu okolia. Keď sa ale raz vydáte na tú cestu, začne sa vám odkrývať hlbší zmysel vášho bytia. Nevravím, že to bude vždy ľahké, ale stojí to za to.

Dnešná doba už ponúka obrovské množstvo možností. Nechajte sa viesť svojím srdcom, záujmom, svojou zvedavosťou a tým, čo vám dáva zmysel. Odmenou za to bude to, čo ja nazývam vnútorný diamant. A ten sa vám postupne začne odkývať a rozbaľovať ako taká cibuľa.

Mám veľkú radosť a je pre mňa cťou, ak dokážem svojou prácou inšpirovať a prispieť k zlepšeniu vášho života. Ochotne poskytnem svoje skúsenosti, rady, nástroje či techniky, ktoré už pomohli iným. Opraty svojho šťastia máme všetci vo svojich rukách a je len na nás, ako s nimi naložíme. Aj o tom je sebarozvoj.