Uzdravenie vnútorného dieťaťa

Uzdravením svojho vnútorného dieťaťa vytvoríte priestor pre sebaprijtie a sebalásku. Naše zranenia a potlačené potreby siahajú často až do ranného detstva. Prijatím a spracovaním potlačených emócií sa náš život sa začne meniť k lepšiemu.

Šťastie v živote by sa dalo merať kvalitou vzťahov, ktoré máme s druhými.
Tú zas určuje ten najdôležitejší vzťah: vzťah k sebe samému.

Koncept vnútorného dieťaťa

Vnútroné dieťa je súčasťou našich životov, či si to uvedomujeme, alebo nie. Nie je to len spomienka na detstvo či nás samých v detskom veku. Vnútorné dieťa je súborom prežitkov z detstva, ktoré sa premietajú do našich emócií v dospelosti - tak pozitívnych, ako aj negatívnych. Je to tá časť v nás, ktorá sa prejavuje hravosťou, zmyslom pre humor, kreativitou, nadšením či zvedavosťou. V detstve sme ale prežíval aj negatívne emócie, ktoré vychádzali z našich nenaplnených potrieb a zanechali v nás stopy strachov, hnevu, zranení, pocity krivdy či straty bezpečia.

Emócie, ktoré sme kedysi nedokázali spracovať, sú stále uložené v našom podvedomí a čakajú na našu plnú pozornosť. Ovplyvňujú naše vzťahy, rozhodnutia a presvedčenia, jednoducho naše životy na viac než 90%. Keď sa rozhodneme uzdraviť svoje vnútorné zranenia, naplniť potreby, ktoré neboli v detstve naplnené, naliať lásku tam, kde sme zažili sklamanie a bolesť, naše emócie sa začnú hojiť a získame potrebný nadhľad a odsup od situácií, ktoré nás trápili.

Dotknutie sa vnútornej bolesti pomáha odhaliť naše vnútorné svetlo.

Bez ohľadu na vek, pohlavie, profesiu alebo to, či sme rodičmi, my všetci máme svoje vnútorné dieťa. Otázka je, aké máme s ním spojenie a či ho vnímame. Ak ste ho zatiaľ nemali možnosť zažiť, doprajte si tento nádherný zážitok a verte, že váš život nadobudne nové rozmery.

Sebaláska

Sebaláska nie je prejavom egocentrizmu či samoľúbosti, ako si mnohí myslia. Je to prejav hlbokej lásky, úcty, rešpektu a pochopenia k vlastnému bytiu.  Je to prijatie seba samého so všetkým – s dobrými i menej dobrými stránkami, s kvalitami i tým, čo vnímame ako nedostatky.

 

Skúste si predstaviť, ako by vyzeral svet, keby každý človek dokázal bezvýhradne milovať a rešpektovať sám seba. Jeho vzťahy s okolím by nadobudli úplne nové rozmery a svet by vyzeral ako jedno čarovné miesto.

 

Čo môžete vy urobiť pre to, aby sa svet takýmto čarovným miestom stal? Môžete začať bezvýhradne milovať samých seba. Áno,  viem, je tam príliš veľa „ALE“. Poznám tie dôvody, prečo všetko sa to nedá, pretože ich počúvam často a po tých rokoch práce s ľuďmi vám môžem povedať jedno: nie ste sami, kto to takto má.

Každý z nás má o sebe samom pochybnosti, dokonca, verte či nie, mávame ich aj my, terapeuti. No my poznáme techniky, ako s tým pracovať a ako to spracovať. Mnohí to skutočne aj robia, ináč by ich práca uviazla len v teoretickej rovine.

 

Sebaláska, sebaprijatie, sebavedomie

Spracovaním podvedomých programov váš život krok za krokom nadobudne viac farieb a pestrosti, až   napokon sa celkom rozjasní a vy budete vďační sami sebe, že ste sa naučili, ako so svojím vnútorným dieťaťom pracovať, ako mu poskytnúť starostlivosť, ktorú tak veľmi potrebuje, ako mu prinavrátiť pocit bezpečia, lásky a porozumenia, ktoré kdesi na ceste svojho života stratilo.

Vedľajší účinok takéhoto procesu sa prejaví v podobe SEBALÁSKY, SEBAPRIJATIA a SEBAVEDOMIA. Keď pochopíte svoje pocity, prijmete svoju minulosť, odpustíte sebe i druhým, je to akoby ste sa napili liečivého elixíru, ktorý zahojí staré bolesti a rany.

Vnútorné dieťa a ja

Téma vnútorného dieťaťa mi bola blízka od prvého momentu, kedy som sa s ňou stretla, čo je už vyše 20 rokov. Vtedy som ešte netušila, že sa raz stanem certifikovanou terapeutkou na uzdravovanie vnútorného dieťaťa.

Medzi prvými, kto prácu s vnútorným dieťaťom odporúčal, bola moja veľká inšpirátorka Louie Hay, ktorú som objavila cez knihy Miluj svoj život či Láska sa rodí v tebe. Je to klasika, z ktorej potom vychádzali mnohí autori, lektori či terapeuti. Mala som možnosť absolvovať niektoré jej kurzy, a aj keď už Louise nie je medzi nami, jej práca ma pozitívne ovplyvnila a inšpirovala v mnohých smeroch.

Za svoje roky praxe som aboslovala viacero kurzov, ktoré sú zamerané na prácu s vnútorným dieťaťom. Mám bohaté skúsenosti nielen z kurzov, terapií, tisícok prečítaných kníh, workshopov, ale aj z práce na sebe. Na základe týchto skúseností vám môžem potvrdiť, že akoukoľvek metódou či technikou sa k svojmu vnútornému dieťaťu dopracujete, vždy tam nájdete množstvo príležitostí pre svoj ďalší rast a rozvoj.

Ja som si po rokoch praxe vytvorila svoj vlastný spôsob práce s vnútorným dieťaťom, ktorý vychádza zo skúsenosti, ako aj intuitívnej práce s klientom. Dnes vidím, že práca s vnútorným dieťaťom je kľúčová a pokojne ju môžem nazvať "studnica pokladov". Keď sa vám podarí spracovať svoje základné životné zranenia, prijať, odpustiť a pustiť, to, čo pre vás nie je prospešné, váš život nadobudne nové rozmery.

 

Priebeh sedenia

Uzdravenie vnútorného dieťaťa je možné robiť tak pri osobnom stretnutí v Akadémii pozitívneho života na v BA-Ružinov, ako aj online, z pohodlia vášho domova.

V prípade online sedenia je potrebné si zabezpečiť 2 hod nikým nerušeného súkromia, aby ste sa dokázali uvoľniť. Tiež je nutné dobré internetové spojenie a odporúčam použiť slúchadká.

Začíname úvodným rozhovorom, ktorý trvá cca 30 minút, aby som mala možnosť nahliadnuť do vášho života a toho, čo vás trápi, čo chcete zmeniť. Podľa vašich potrieb a predností potom zvolím metódu, ktorou sa s vaším vnútorným dieťaťom spojíme a pomôžem vám uvoľniť sa do relaxačného stavu, aby sme sa mohli spojiť s vaším podvedomím.

Keby sme to robili na základe rozhovoru a ostali len v rovine vedomia, výsledok by bol chabý a dočasný. Preto pracujeme s podvedomím, s vnútornými obrazmi, symbolmi a prežitkami. Práve vďaka týmto prežitkom sa v našom podvedomí menia mentálne vzorce a nastavenia.

Aj keď na začiatku to môže byť nepríjemný či bolestivý zážitok, vždy to trvá len chvíľu - do momentu, kedy sa táto bolesť uvoľní a vy sa od nej oslobodíte. Spracovaním a pretrasfromovaním a negatívnych emócií vstúpite do vlastnej sily.

Rada by som poznamenala, že táto terapia nie je vhodná pre deti. V prípade záujmu o terapiu pre svoje dieťa odporúčam terapiu OneBrain alebo individuálne mindfulness stretnutia, prípadne naše Mindfulness kurzy pre deti a tínedžerov. Aj keď v častokrát sa ukáže, že stačí "riešiť" rodiča, čoho pozitívnym vedľajším účinkom býva zlepšenie stavu u dieťaťa.

CENA:

--> cena za sedenie v rozsahu 1,5 - 2 hod je 100 €
--> každá ďalšia načatá polhodina je +25 €
--> cena platí rovnako pre osobné alebo online sedenie
--> v prípade záujmu o osobné afirmácie šité na mieru + 20 €

Sedenia prebiehajú ONLINE alebo OSOBNE (v Akadémii pozitívneho života na Peterskej 8 v Bratislave). V prípade záujmu, doplňujúcich otázok či informácií sa mi ozvite telefonicky: 00421 948 048 641 alebo e-mailom: atanasova@sebarozvoj.eu

Prípadne mi napíšte cez formulár pod týmto textom a ja sa vám ozvem.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

UPOZORNENIE:

Uzdravenie vnútorného dieťaťa nie je náhrada za riadnu lekársku či inú odbornú starostlivosť. Neodporúča sa pacientom, ktorí sa liečia pomocou antidepresív alebo sú v ťažkom psychickom či fyzickom stave. Ďakujem za pochopenie.