Uzdravenie vnútorného dieťaťa

Uzdravením svojho vnútorného dieťaťa vytvoríte priestor pre sebaprijtie a sebalásku. Naše zranenia a potlačené potreby siahajú často až do ranného detstva. Prijatím a spracovaním potlačených emócií sa náš život sa začne meniť k lepšiemu.

Šťastie v živote by sa dalo merať kvalitou vzťahov, ktoré máme s druhými. Tú zas určuje ten najdôležitejší vzťah: vzťah k sebe samému.

Bez ohľadu na náš vek, pohlavie, profesiu alebo to, či sme rodičmi, my všetci máme svoje vnútorné dieťa. Otázka je, aké máme s ním spojenie a či ho vnímame. Ak ste ho zatiaľ nemali možnosť zažiť, doprajte si tento nádherný zážitok a verte, že váš život nadobudne nové rozmery. Uzdravenie cez naše vnútorné dieťa je jemné a trvalé.

Koncept vnútorného dieťaťa

Vnútroné dieťa je súčasťou našich životov, či si to uvedomujeme, alebo nie. Nie je to len spomienka na detstvo či nás samých v detskom veku. Vnútorné dieťa je súborom prežitkov z detstva, ktoré sa premietajú do našich emócií v dospelosti - tak pozitívnych, ako aj negatívnych. Je to tá časť v nás, ktorá sa prejavuje hravosťou, zmyslom pre humor, kreativitou, nadšením či zvedavosťou. V detstve sme ale prežíval aj negatívne emócie, ktoré vychádzali z našich nenaplnených potrieb a zanechali v nás stopy strachov, hnevu, zranení, pocity krivdy či straty bezpečia.

Emócie, ktoré sme kedysi nedokázali spracovať, sú stále uložené v našom podvedomí a čakajú na našu plnú pozornosť. Ovplyvňujú naše vzťahy, rozhodnutia a presvedčenia, jednoducho naše životy na viac než 95%. Keď sa rozhodneme uzdraviť svoje vnútorné zranenia, naplniť potreby, ktoré neboli v detstve naplnené, naliať lásku tam, kde sme zažili sklamanie a bolesť, naše emócie sa začnú hojiť a získame potrebný nadhľad a odsup od situácií, ktoré nás trápili.

Dotknutie sa a uzdravenie vnútornej bolesti pomáha rozjasniť naše vnútorné svetlo.

 

 

Láskavá a jemná terapia

Spracovaním podvedomých programov váš život krok za krokom nadobudne viac farieb a pestrosti, až   napokon sa celkom rozjasní a vy budete vďační sami sebe, že ste sa naučili, ako so svojím vnútorným dieťaťom pracovať, ako mu poskytnúť starostlivosť, ktorú tak veľmi potrebuje, ako mu prinavrátiť pocit bezpečia, lásky a porozumenia, ktoré kdesi na ceste svojho života stratilo.

Vedľajší účinok takéhoto procesu sa prejaví v podobe SEBALÁSKY, SEBAPRIJATIA a SEBAVEDOMIA. Keď pochopíte svoje pocity, prijmete svoju minulosť, odpustíte sebe i druhým, je to akoby ste sa napili liečivého elixíru, ktorý zahojí staré bolesti a rany.

Vnútorné dieťa a ja

Téma vnútorného dieťaťa mi bola blízka od prvého momentu, kedy som sa s ňou stretla, čo je už vyše 20 rokov. Vtedy som ešte netušila, že sa raz stanem certifikovanou terapeutkou na uzdravovanie vnútorného dieťaťa.

Medzi prvými, kto prácu s vnútorným dieťaťom odporúčal, bola moja veľká inšpirátorka Louise Hay, ktorú som objavila cez knihy Miluj svoj život či Láska sa rodí v tebe. Je to klasika, z ktorej potom vychádzali mnohí autori, lektori či terapeuti. Mala som možnosť absolvovať niektoré jej kurzy, a aj keď už Louise nie je medzi nami, jej práca ma pozitívne ovplyvnila a inšpirovala v mnohých smeroch.

Za svoje roky praxe som aboslovala viacero kurzov, ktoré sú zamerané na prácu s vnútorným dieťaťom. Mám bohaté skúsenosti nielen z kurzov, terapií, tisícok prečítaných kníh, workshopov, ale aj z práce na sebe. Na základe týchto skúseností vám môžem potvrdiť, že akoukoľvek metódou či technikou sa k svojmu vnútornému dieťaťu dopracujete, vždy tam nájdete množstvo príležitostí pre svoj ďalší rast a rozvoj.

Po rokoch praxe som si vytvorila vlastný spôsob práce s vnútorným dieťaťom, ktorý vychádza zo skúsenosti, ako aj intuitívnej práce s klientom. Dnes vidím, že práca s vnútorným dieťaťom je kľúčová a pokojne ju môžem nazvať "studnica pokladov". Keď sa vám podarí spracovať svoje základné životné zranenia, prijať, odpustiť a pustiť, to, čo pre vás nie je prospešné, váš život nadobudne nové rozmery.

 

Priebeh sedenia

Uzdravenie vnútorného dieťaťa je možné robiť tak pri osobnom stretnutíAkadémii pozitívneho života v BA-Ružinov, ako aj online, z pohodlia vášho domova.

V prípade online sedenia je potrebné si zabezpečiť cca 1,5 hod nikým nerušeného súkromia, aby ste sa dokázali uvoľniť. Tiež je nutné dobré internetové spojenie a odporúčam použiť slúchadká.

Začíname úvodným rozhovorom, aby som mala možnosť nahliadnuť do vášho života a toho, čo vás trápi, čo chcete zmeniť. Podľa vašich potrieb a predností potom zvolím metódu, ktorou sa s vaším vnútorným dieťaťom spojíme a pomôžem vám uvoľniť sa do relaxačného stavu, aby sme sa mohli spojiť s vaším podvedomím.

Keby sme to robili na základe rozhovoru a ostali len v rovine vedomia, výsledok by bol chabý a dočasný. Preto pracujeme s podvedomím, s vnútornými obrazmi, symbolmi a prežitkami. Práve vďaka týmto prežitkom sa v našom podvedomí menia mentálne vzorce a nastavenia.

Aj keď na začiatku to môže byť nepríjemný či bolestivý zážitok, vždy to trvá len chvíľu - do momentu, kedy sa táto bolesť uvoľní a vy sa od nej oslobodíte. Spracovaním a pretrasfromovaním a negatívnych emócií vstúpite do vlastnej sily.

Rada by som poznamenala, že táto terapia nie je vhodná pre deti. V prípade záujmu o terapiu pre svoje dieťa odporúčam individuálne mindfulness stretnutia, prípadne naše Mindfulness kurzy pre deti a tínedžerov. Aj keď v častokrát sa ukáže, že stačí "riešiť" rodiča, čoho pozitívnym vedľajším účinkom býva zlepšenie stavu u dieťaťa.

CENA

--> cena za sedenie v rozsahu 1,5 hod je 100 € 
--> každá ďalšia načatá polhodina je + 30 € 
--> cena platí rovnako pre osobné alebo online sedenie
--> v prípade záujmu o osobné afirmácie šité na mieru + 20 €

Sedenia prebiehajú ONLINE alebo OSOBNE (v Akadémii pozitívneho života na Peterskej 8 v Bratislave). V prípade záujmu, doplňujúcich otázok či informácií sa mi ozvite telefonicky: 00421 948 048 641 alebo e-mailom: atanasova@sebarozvoj.eu

Prípadne mi napíšte cez formulár pod týmto textom a ja sa vám ozvem.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

UPOZORNENIE:

Uzdravenie vnútorného dieťaťa nie je náhrada za riadnu lekársku či inú odbornú starostlivosť. Neodporúča sa pacientom, ktorí sa liečia pomocou antidepresív alebo sú v ťažkom psychickom či fyzickom stave. Ďakujem za pochopenie.