Vitajte v okienku Akadémie sebarozvoja pre deti

 ~ Afirmácie ~ Meditácie ~ Knihy ~ eBooky ~ články pre rodičov ~

Letný kurz otvárame hneď prvý prázdninový týždeň od 1. - 5.  7. 2024
pre deti vo veku 7-10 rokov.

Kurz má trvanie 15 hodín, deti ho navštevujú denne v čase od 9,00 - 12,00 hod.
Program sa odlišuje od nášho 10-týždňového kurzu.
Venujeme sa tvorivým, pohybovým, relaxačno-meditačným a zábavným mindfulness aktivitám.

Výsledky štúdií detí si môžete prečítať: TU>>
Výsledky štúdií tínedžerov si môžete prečítať:  TU>>

Chcem vedieť viac

Nenechajte si ujsť náš kurz pre deti a tínedžerov!

  • Zvykne sa vaše dieťa prehnane trápiť, potláča pocity a ľahko podlieha stresu?
    Máte pocit, že podceňuje svoje schopnosti, býva neisté a kritické k sebe a svojim výsledkom?
    Vnímate, že si málo verí, nevie sa presadiť a má nízku sebadôveru?

Mindfulness (všímavosť) je ideálnym nástrojom na posilnenie duševnej stability dieťaťa, obnovenie jeho sebadôvery a zlepšenie jeho vzťahov s okolím.

Našim 10-týždňovým kurzom už prešlo veľa detí, ktoré si hravou formou osvojili nástroje mindfulness.
Mindfulness pomáha deťom naučiť sa regulovať výkyvy nálad, byť odolnejšie voči stresu a s empatiou a porozumením vnímať svet okolo seba.

Výsledky štúdií detí si môžete prečítať: TU>>
Výsledky štúdií tínedžerov si môžete prečítať:  TU>>

Chcem vedieť viac
Viac info o kurze

Niečo z mojej tvorby pre deti

Tvorivosť má v mojom živote významné postavenie. Venujem sa rôznym druhom umenia, medzi nimi aj písanie pre deti i dospelých. Písaniu pre deti som sa začala venovať v čase, keď boli moje deti malé.

Pustila som sa do písania rozprávok, básničiek a divadelných hier pre deti, z ktorý sa niektoré hrali aj v divadelných krúžkoch a ZUŠ-kách (Zajac a loďka, Rozprávka o hviezde, Vodníkov dar). Napísala som elektornickú knižku Básničky z čarovnej studničky, Rozprávkové meditácie, no za svoj najväčší úspech považujem dobrodružnú knižku pre deti Sedem farieb dúhy. 

Pre každého autora je okrem písania zrejme tou najkrajšou skúsenosťou osobné stretnutie s čitateľom. Záujem detí, s ktorými som mala možnosť sa osobne stretávať, ma nabíjal pozitívnou energiou a vierou, že moja tvorba má zmysel. S knižkou Sedem farieb dúhy som si užila tú svoju dobrodružnú "cestu" od jej vzniku až po vydanie.

Nezabudnuteľné chvíle som zažila na stretnutiach s detským čitateľom na školských besedách, autorských čítaniach či  kultúrnych podujatiach. Deti mávajú zaujímavé názory a zvedavé otázky. Mnohé sa mi pochválili, že by sa chceli stať spisovateľmi alebo ilustrátormi. Dala som im nejaké rady, medzi nimi to najdôležitejšie - aby vždy, vždy, vždy ostali verní svojim snom. 

Svoju literárnu tvorbu pre deti som mala možnosť prezentovať na mnohých zaujímavých akciách, najčastejšie na knižnom veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe.

Rozprávanie pre deti som vždy obohatila o veselú obrázkovú prezentáciu na tému "Ako sa rodí kniha". Deti tak mali možnosť vidieť celý proces vydania knihy - od nápadu až po jej tlačenú podobu.

Výstavy, veľtrhy, besedy sú skvelou príležitosťou stretnúť zaujímavých ľudí - čitateľov, iných autorov, ilustrátorov či vydavateľov. Rada využívam možnosť vymeniť si s nimi svoje skúsenosti, ale i tvorbu.

Personalizovaná rozprávková knižka:
TY a DOBROSTROM

Mám veľkú radosť, že môžem držať v rukách svoju novú knižku pre deti:
Ty a Dobrostrom. Jedná sa o personalizovanú knižku, ktorej hlavný hrdina nesie meno dieťaťa, pre ktoré je kniha určená - ak máte doma Janka, bude to "Janko a Dobrostrom", ak máte Zuzku, bude to "Zuzka a Dobrostrom".

Je to prvá časť z 3-dielnej série. Múdrostrom sa práve ilustruje a Zlatostrom zatiaľ na ilustrácie čaká.

Príbeh sa odobhráva v dedinskom prostredí uprostred malebnej prírody, kde vnúča so svojim dedkom, tromi čarovnými stromami a bytosťami, ktoré v nich žijú, zažíva zaujímavé dobrodružstvá.

 

Chcem vedieť viac

Rozprávky pre bábätká v brušku

Milí priatelia, rada by som sa pochválila novinkou! Vydavateľstvo Ikar vydalo moju novú knižku Rozprávky pre bábätká v brušku.

Ak máte vo svojom okolí nejakú tehotnú mamičku, je to dobrý tip na darček. Okrem jemne ladených harmonických rozprávok verím, že poteší aj uvoľňujúcimi relaxáciami.
Vydavateľstvu Ikar ďakujem za dôveru! Pripájam aj knižný podcast z Knižného kompasu (k mojej knižke nájdete cca od 42. minúty): Apple podcasty alebo na Spotify.

Chcem vedieť viac

Tu kúpite e-balíček za zvýhodnenú cenu v zľave 30%

Sedem farieb dúhy - dobrodružný príbeh plný kúziel, zvratov a prekvapení vhodný pre deti vo veku 5-10 rokov. Viktória a Tobias pomáhajú Dúhovej víle zachrániť dúhový krištáľ a všetky farby sveta a  udržiavajú čitateľa v napätí až do konca.

Ruka v ruke s knižkou idú aj Rozprávkové meditácie pre deti, ktoré voľne nadväzujú na dej knižky. Meditácie uvoľnia nahromadené starosti vášho dieťaťa, rozvíjajú jeho emočnú inteligenciu i fantáziu, pomáhajú deťom zbaviť sa bolesti či strachu. Obsahujú aj návod, ako meditovať s deťmi.

Básničky z čarovnej studničky - veselo graficy spracované básničky pre menšie i väčšie deti. Či chcete deti pripraviť na školskú besiedku, recitačnú súťaž alebo potešiť starých rodičov, básničiek nikdy nie je dosť!

Motivačné články pre rodičov

V profesionálnom živote pôsobím ako lektorka osobného rozvoja, facilitátorka metódy OneBrain (odblokovanie stresu) a  koučka. Roky skúseností práce ma naučili, že veľká väčšina problémov v dospelosti má korene v detstve.

Vždy sa s tým dá niečo robiť, pokiaľ sa človek rozhodne to riešiť. Je možné doslova "preprogramovať" svoju myseľ a uvoľniť emočné bloky, ktoré nás obmedzujú v plnohodnotnom živote. No nie každý dospelý človek sa to aj rozhodne riešiť. Práve preto je lepšie staviť na prevenciu. V návale emócií či vlastných problémov si niekedy ani neuvedomíme, ako občas našim deťom ubližujeme. Na mojom blogu zdieľam rôzne články na tému osobného rozvoja, v ktorých nájdete rôzne informácie môžu ako rodičov usmerniť v komunikácii s deťmi a k prístupu k nim. Môžete tak predísť mnohým "škodám", ktoré my rodičia dokážeme napáchať, ak nemáme spracované problémy alebo nám chýbajú správne informácie.

Ako pristupovať k pochvale seba i druhých

Patríte medzi ľudí, ktorí to s pochvalou preháňajú, alebo skôr máte pocit, že ňou šetríte? Ak máte pocit, že neviete nájsť tú správnu mieru voči druhým, je možné, problém môže byť vo vnímaní vašej hodnoty. Viac sa dočítate v článku na mojom blogu: Viete si dožičiť pochvalu? (A viete ju dožičiť druhým?")>>.

Prečo podporiť nápady vašich ratolestí

Osvojte si 4 dôležité kroky, vďaka ktorým sa vám podarí zrealizovať vaše nápady. V článku Ako nepochovať nápady skôr, než uzrú svetlo sveta>>  sa tiež dozviete, prečo je lepšie namiesto kritiky svoje deti podporiť a niekedy si radšej  zahryznúť do jazyka, ako by ste ich mali od ich nápadov odradiť.

Ako vo svojich deťoch nezabiť motiváciu

Deti je ľahké motivovať, no tiež v nich ľahko dokážeme motiváciu zabiť. Napríklad nesprávnou komunikáciou. Ak chcete pochopiť sebamotiváciu a motivácu druhých, mám pre vás dva tipy: článok V čom spočíva čaro motivácie>> alebo môj eBook Objav čaro vnútornej motivácie>>

Význam mindfulness  v živote detí

Programy mindfulness prínášajú pozoruhodné výsledky medzi dospelými a v rôznych vekových kategóriách u detí. Ak sa vaše dieťa prehnane trápi, máva výkyvy nálad, málo si verí, alebo je príliš sebakritické, či nesústredené, prečítajte si článok Mindfulness a čaro prítomného okamihu >>.

Elektronické khihy pre deti samostatne