Vítajte v okienku pre deti :)

HORÚCA NOVINKA!!!

Kurzy Mindfulness pre deti

Mindfulness (všímavosť) nás učí byť súčasťou daného okamihu a rozvíja našu schopnosť precítiť prítomnosť TU a TERAZ. Kurz je vhodný pre deti od 6 do 12 rokov. Je ideálnym nástrojom aj pre deti s poruchami pozornosti, učenia či ADHD…

Ak chcete, aby sa vaše dieťa naučilo regulovať výkyvy nálad, aby bolo byť odolnejšie voči stresu a zlepšilo vzťah k sebe i k druhým, Mindfulness pre deti môže byť tou správnou cestou.

Mindfulness prináša množstvo benefitov, ktoré sa v živote detí čoskoro prejavia. Posilnenie duševnej stability dieťaťa, jeho obnovená sebadôvera, väčšia radosť zo života či zlepšenie vzťahov sú len niektoré z nich. Výsledky štúdií si môžete prečítať: TU>>

Chcem vedieť viac
  • KDE:  MINDFULNESS CENTRUM, Peterská 8, Bratislava – Ružinov
  • KEDY: pilotný kurz je teraz v plnom prúde, nové kurzy otvrárame od septembra!
  • CENA: 150 Eur/dieťa
  • REZERVÁCIA: kurzy@mindfulness-mbsr.sk alebo priamo cez objednávku
  • LEKTORKY: Mária Boťanská, kvalifikovaná lektorka Mindfulness MBSR  Miroslava Atanasová mindfulness koučka a autorka meditácií a afirmácií pre deti i dospelých
Prihlásenie na kurz

Niečo z mojej tvorby pre deti

Tvorivosť má v mojom živote významné postavenie. Venujem sa rôznym druhom umenia, medzi nimi aj písanie pre deti i dospelých. Písaniu pre deti som sa začala venovať v čase, keď boli moje deti malé.

Pustila som sa do písania rozprávok, básničiek a divadelných hier pre deti, z ktorý sa niektoré hrali aj v divadelných krúžkoch a ZUŠ-kách (Zajac a loďka, Rozprávka o hviezde, Vodníkov dar). Napísala som elektornickú knižku Básničky z čarovnej studničky, Rozprávkové meditácie, no za svoj najväčší úspech považujem dobrodružnú knižku pre deti Sedem farieb dúhy. 

Pre každého autora je okrem písania zrejme tou najkrajšou skúsenosťou osobné stretnutie s čitateľom. Záujem detí, s ktorými som mala možnosť sa osobne stretávať, ma nabíjal pozitívnou energiou a vierou, že moja tvorba má zmysel. S knižkou Sedem farieb dúhy som si užila tú svoju dobrodružnú "cestu" od jej vzniku až po vydanie.

Nezabudnuteľné chvíle som zažila na stretnutiach s detským čitateľom na školských besedách, autorských čítaniach či  kultúrnych podujatiach. Deti mávajú zaujímavé názory a zvedavé otázky. Mnohé sa mi pochválili, že by sa chceli stať spisovateľmi alebo ilustrátormi. Dala som im nejaké rady, medzi nimi to najdôležitejšie - aby vždy, vždy, vždy ostali verní svojim snom. 

Svoju literárnu tvorbu pre deti som mala možnosť prezentovať na mnohých zaujímavých akciách, najčastejšie na knižnom veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe.

Rozprávanie pre deti som vždy obohatila o veselú obrázkovú prezentáciu na tému "Ako sa rodí kniha". Deti tak mali možnosť vidieť celý proces vydania knihy - od nápadu až po jej tlačenú podobu.

Výstavy, veľtrhy, besedy sú skvelou príležitosťou stretnúť zaujímavých ľudí - čitateľov, iných autorov, ilustrátorov či vydavateľov. Rada využívam možnosť vymeniť si s nimi svoje skúsenosti, ale i tvorbu.

Elektronické khihy pre deti

Teraz môžete využiť zľavu 25% na e-knihy!!!

Dobrodružný príbeh plný kúziel, zvratov a prekvapení vhodný pre deti vo veku 5-10 rokov. Viktória a Tobias pomáhajú Dúhovej víle zachrániť dúhový krištáľ a všetky farby sveta a  udržiavajú čitaľa v napätí až do konca. K tomu dostanete aj 5 rozprávkových meditácií, ktoré uvoľnia nahromadené starosti vášho dieťaťa, rozvíjajú jeho emočnú inteligenciu i fantáziu. Pomáhajú mu zbaviť sa bolesti či strachu a prehĺbiť vzťah medzi rodičom a dieťaťom.

E-kniha plná krásne graficky spracovaných básničiek pre menšie i väčšie deti. Či chcete deti pripraviť na školskú besiedku, recitačnú súťaž alebo potešiť starých rodičov, básničiek nikdy nie je dosť!

Tu kúpite e-balíček za zvýhodnenú cenu v zľave 25%

Motivačné články pre rodičov

V profesionálnom živote pôsobím ako lektorka osobného rozvoja, terapeutka metódy OneBrain (odblokovanie stresu) a motivačná koučka. Roky skúseností práce ma naučili niečo, čo by som vám rada, ako rodičom, odovzdala: podstatná väčšina našich problémov v dospelosti má korene v detstve.

Dobrá správa je, že sa s tým dá niečo robiť, pokiaľ sa človek rozhodne to riešiť. Je možné doslova "preprogramovať" svoju myseľ a zmenou postoja uvoľniť emočné bloky, ktoré nás obmedzujú v plnohodnotnom živote. No nie každý dospelý človek sa rozhodne to riešiť. Niektorí ostanú uviaznutí v začarovanom kruhu svojich problémov a trápia sa podstatnú časť svojho života.

Práve preto si myslím, že lepšie je staviť na prevenciu. V návale emócií či vlastných problémov si niekedy ani neuvedomíme, ako občas našim deťom ubližujeme. Na svojom blogu zdieľam rôzne články na tému osobného rozvoja, v ktorých nájdete rôzne informácie môžu ako rodičov usmerniť v komunikácii s deťmi a k prístupu k nim. Môžete tak predísť mnohým "škodám", ktoré my rodičia dokážeme napáchať, ak nám chýbajú správne informácie.

Ako pristupovať k pochvale seba i druhých

Patríte medzi ľudí, ktorí to s pochvalou preháňajú, alebo skôr máte pocit, že ňou šetríte? Ak máte pocit, že neviete nájsť tú správnu mieru voči druhým, je možné, problém môže byť vo vnímaní vašej hodnoty. Viac sa dočítate v článku na mojom blogu: Viete si dožičiť pochvalu? (A viete ju dožičiť druhým?")>>.

Prečo podporiť nápady vašich ratolestí

Osvojte si 4 dôležité kroky, vďaka ktorým sa vám podarí zrealizovať vaše nápady. V článku Ako nepochovať nápady skôr, než uzrú svetlo sveta>>  sa tiež dozviete, prečo je lepšie namiesto kritiky svoje deti podporiť a niekedy si radšej  zahryznúť do jazyka, ako by ste ich mali od ich nápadov odradiť.

Ako vo svojich deťoch nezabiť motiváciu

Aj keď deti je ľahké motivovať, takisto ľahko v nich motiváciu dokážeme zabiť. Ako? Nesprávnou komunikáciou. Ak  chcete pochopiť sebamotiváciu a motivácu druhých, mám pre vás dva tipy: 1) prečítajte si článok V čom spočíva čaro motivácie>> 2) objednajte si eBook Objav čaro vnútornej motivácie>>

Význam mindfulness  v živote detí

Programy mindfulness (všímavosť) prínášajú pozoruhodné výsledky medzi dospelými a v rôznych vekových kategóriách u detí. Ak sa vaše dieťa prehnane trápi, máva výkyvy nálad, málo si verí, alebo je príliš sebakritické, či nesústredené, prečítajte si článok Mindfulness a čaro prítomného okamihu >>.