Nenechajte si ujsť!

Letný MINDfulness kurz pre deti

  • Budeme sa venovať všímavému a veselému pohybu (podľa počasia vo vnútri či vonku). Zacvičíme si jogu a nebude chýbať ani tanec.
  • Kreativita je pre deti veľmi dôležitá, budú môcť prejaviť svoju tvorivosť pri všímavých tvorivých činnostiach.
  • Vedená relaxácia a meditácia podaná hravou formou sú skvelým základom vnútorného pokoja a harmónie dieťaťa.
  • Budeme sa hrať, zabávať, tvoriť, ale aj rozprávať o tom, z čoho deti sa tešia, ale aj čoho sa boja, čo ich hnevá, trápi, a čo robiť v náročných situáciách.
  • Hľadáte pre svoje dieťa zmysluplné vyplnenie času počas letných prázdnin?
  • Chcete, aby uvoľniť stres a napätie po školskom roku, a zároveň sa mentálne pripravilo na nový šk. rok?
  • Páčilo by sa vám, keby sa hravou formou venovalo činnostiam zameraným na osobný rozvoj?
  • A to všetko so zaujímavou kombináciou pohybových, tvorivých a relaxačných mindfulness aktivít!

Letný a jarný MINDfulness kurz pre deti je určený pre deti vo veku 7-10 rokov. Program je odlišný od nášho 10-týždňového kurzu, je pestrý, bohatý na aktivity, "kraftenie", pohyb, ale aj relax, rozhovory a osvojenie si mindfulness techník na zvládanie stresových situácií. Cieľom takéhoto programu je posilnenie duševnej stability dieťaťa.

Kurz prebieha v dopoludňajších hodinách, v čase 9:00 hod - 12:00 hod.
Deti majú zabezpečené ľahké občerstvenie (nie obed) a pitný režim.

Cena: 169 Eur/dieťa
Môžete si uplatniť 10%-nú ZĽAVU súrodenca alebo dieťa, ktoré už u nás absolvovalo kurz: 152 Eur
(v prípade zľavy ma kontaktujte, fakturácia prebieha individuálne)

Kurz prebieha v dopoludňajších hodinách, v čase 9:00 hod - 12:00 hod.
Deti majú zabezpečené ľahké občerstvenie (nie obed) a pitný režim.

V prípade nových termínov bude uvedená informácia na tejto stránke.
Pokiaľ máte o kurz záujem, môžete mi napísať / zavolať a v prípade otvorenia nového kurzu vás prednostne oslovím.

Kontakt: atanasova@sebarozvoj.eu │ 0948 048 641

Mindfulness (všímavosť) nás učí pristupovať k životu s otvorenou mysľou, vedome vnímať svoje pocity, myšlienky a reakcie a vyberať si z nich tie, ktoré sú pre nás prospešné. Pomáha nám vidieť situácie s väčšou jasnosťou a ľahšie sa vyrovnať s emocionálnymi výkyvmi. Deti sa učia komunikovať otvorene, regulovať výkyvy nálad, stanoviť si jasné hranice, ale tiež rešpektovať hranice iných. Stávajú sa vnímavejšie a odolnejšie voči stresu. Témy ako vďačnosť, láskavosť či porozumenie sú pre ne veľmi zaujímavé.

Ľudská myseľ sa dá veľmi ľahko rozptýliť, najmä u detí. Techniky všímavosti učia rozptýlenú a nesústredenú myseľ lepšej kontrole, čo sa prejaví na zlepšenej pozornosti a sústredení. Dá sa povedať, že mindfulness je presný opak autopilota, pomáha vytvárať väzby medzi mysľou a úlohou, na ktorú sa sústreďujeme. Rozvíja schopnosť precítiť prítomný okamih a neulietať mysľou ani do minulosti ani do budúcnosti. 

Deti sa najlepšie učia cez príbehy, obrazy a vlastné prežitky - a práve na to sú zamerané cvičenia, ktorým sa počas tohto intenzívneho mindfulness kurzu budeme venovať. Okrem dychových a relaxačných techník, množstva kreatívnych a si osvoja základné princípy a postoje mindfulness: myseľ začiatočníka, prijatie, pustenie, neusilovanie sa, neposudzovanie a neodsudzovanie, dôvera, trpezlivosť, láskavosť voči sebe i druhým, empatia a vďačnosť.

MINDFULNESS

Mindfulness techniky zvyšujú duševnú pohodu a pomáhajú deťom zvládať emócie.

CVIČENIE

Pohyb na každý deň - joga, tanec, meditácia
v pohybe, bublifuky či naháňačky na dvore.

KREATIVITA

Na svoje si prídu aj malí kreatívci, ktorí radi kreslia, prednášajú, tvoria, spievajú či fantazírujú.

HRA a ZÁBAVA

Cez rozhovory, zábavné
a hravé techniky sa budeme venovať rozvíjaniu všímavosti.

RELAX

Mindfulness meditácie, vedené relaxácie, aj meditácie na prekonanie strachu či rozvoj fantázie.

Benefity mindfulness

* lepšia kontrola myšlienok, emócií a reakcií
* znížená miera stresu, úzkosti a rušivého správania
* schopnosť lepšie zvládať konflikty
* vyššia miera súcitu a a empatia
* zlepšenie koncentrácie a vnútornej pohody
* zlepšie poznanie a porozumenia sebe samému
* zníženie stresu a zvýšenie duševnej pohody
* lepšia nálada, viac radosti a vnútornej pohody

Deťom sa bude na kurze venovať certifikovaná lektorka Miroslava Atanasová - mindfulness koučka a trénerka pre deti, tiež mama, autorka meditácií, afirmácií, rozprávok a básničiek, ktoré boli vydané knižne či elektornicky. Viac TU>>

Deti milujú kreatívne aktivity a sú nesmierne tvorivé. Na kurze mindfulness sme ale tvorili všímavo a deti to ešte viac bavilo.

Pozitívne účinky mindfulness nám potvrdzujú nielen deti a ich rodičia, ktorí naše kurzy navštívili, ale aj tisícky medzinárodných odborných štúdií na deťoch a tínedžeroch. Aj preto záujem o mindfulness rastie a nachádza si svoje pevné miesto v mnohých programoch osobného rozvoja, firmách a vzdelávacích inštitúciách.

Výsledky štúdií z mindfulness programov z rôznych kútov sveta:
     * Výsledky štúdií na deťoch si môžete prečítať TU>>
     * Výsledky štúdií na tínedžeroch si môžete prečítať TU>>

Intenzívne týždňové kurzy prebiehajú v malých skupinkách 3-8 detí. Takto je priestor venovať sa nielen skupine ale aj individuálnym potrebám detí. Na kurze sa 2x denne venujeme meditačným cvičeniam. Keď deti meditujú, stávajú sa menej reaktívne na stres, a to je skvelý základ, na ktorom možno stavať.

Kurz je plný všímavých, tvorivých, pohybových a relaxačných aktivitít, ale aj rozhovorov, pri ktorých sa deti zdieľajú to, čo ich trápi a naučia sa pozrieť na svoje problémy iným pohľadom, ako sú bežne zvyknuté.

Všímavé aktivity sú zamerané aj na zlepšenie koncentrácie, pozornosti, a to napr. cez všímavé jedenie, chôdzu či jogu. Celkový rozvoj osobnosti dieťaťa prebieha hravou formou a je prispôsobený ich porozumeniu a chápaniu.

Proces osvojovania si mindfulness techník prebieha u detí hravou formou - cez rozhovory, hru, pohybové, dychové, relaxačné či kreatívne aktivity (deti ani nevedia, že sa v danej chvíli učia). Veríme, že letný kurz bude pre vaše ratolesti príjemným a užitočným spestrením voľného času počas prázdnin.

Deti si nájdu nových kamarátov, naučia sa množstvo užitočných vecí, zabavia sa, zrelaxujú a osvoja si techniky všímavosti, ktoré im umožnia prežiť nastávajúci školský rok viac v pohode.

Na záver kurzu pozveme aj rodičov, aby im deti ukázali, čo všetko sa naučili. Vysvetlíme im, ako môžu ďalej pracovať s deťmi na rozvíjaní všímavosti v každodenných činnostiach aj pomocou pracovných zošitov, ktoré deti obdržia.

Čo o kurze povedali rodičia:
-->
Dcére sa kurz páčil a po príchode domov s nadšením hovorila, čo sa dozvedela. Naučila sa ako si poradiť so smútkom, strachom, že každý z nás má svoje hranice a že cvičenia či meditácia nemusia byť nudné. Skvelou asistentkou bola plyšová opica. Darčekové predmety, ktoré dostali deti na záver, boli stručným pripomenutím, toho čo sa naučili. Darček v podobe opice, slona a žirafy nemá chybu.

--> Z môjho pohľadu ako rodiča som spozorovala zmenu na správaní dcéry ihneď v prvý deň. Snažila sa získané vedomosti aplikovať vo svojom správaní a ja som si všimla, že je viac uvoľnenejšia. Získané vedomosti sa snažíme používať čo najviac sa dá. Ďakujeme krásne za skvelo zorganizovaný kurz.

--> O mindfulness sme sa dočítali, že pomáha pri zvládaní úzkostí a strachov detí, preto sme sa rozhodli naše dieťa do kurzu prihlásiť. Od prvé dňa sme zaznamenali veľké nadšenie a každým dňom malé či väčšie pokroky v zvládaní úzkostných stavov nášho dieťaťa. Na konci kurzu si už vedela poradiť so strachom úplne sama, a to hravými, no účinnými postupmi.

--> Páčil sa mi profesionálny prístup lektorky, materiály a pomôcky, ktoré pre deti pripravila. Naše dieťa bolo nadšené z darčekov, ale aj pestrých desiat. Dcéra sa každý deň tešila na kurz a po návrate nadšene opisovala techniky, ktoré sa naučila a učila to ostatných členov rodiny.

--> Tento kurz bol pre našu dcéru prínosom, odvtedy je pokojnejšia, vyrovnanejšia a vie si poradiť aj s negatívnymi pocitm. Sme vďační nielen za starostlivosť lektorky a jej rady a názorné ukáždy rodičom.

--> Celkový dojem z kurzu je vynikajúci. Najpodstatnejšou spätnou väzbou pre mňa je spokojnosť môjho syna, ktorému sa kurz od začiatku veľmi páčil a rád sa tam vracal. Veľmi oceňujem individuálny prístup lektorky, ktorá bola ochotná všetko detailne vysvetliť, vnímala som jej maximálnu snahu pochopiť a vyjsť v ústrety.

--> Ako rodič som s kurzom bola veľmi spokojná, dcéra nám o ňom každý deň hovorila len pozitívne. Mali ste to pekne pripravené aj po programovej aj po materiálovej stránke. Chutilo aj občerstvenie a najviac sa jej páčili krafty a meditácie.

--> Synovi sa od prvého dňa na kurze veľmi páčilo. S nadšením mi rozprával čo nového sa naučil a tešil sa čo príde v ďalší deň... Najviac ma dostalo (ak mám byť úplne úprimná - až dojalo...), keď už v prvý deň použil naučenú techniku z kurzu v momente, keď sa dostavil strach...Bolo úžasné vidieť, že si vie sám poradiť...A o to predsa ide 😊.
Tiež sám ocenil, že je v kurze menší počet detí. Celkovo sa cítil veľmi dobre, takže domov chodil spokojný a zrelaxovaný.

--> Oceňujeme skrátený formát kurzu - nešlo o celodenný tábor, ale denne o 3 hodinky, čo nám umožnilo venovať sa aj iným aktivitám počas dňa. Moje hypersenzitívne dieťa si to pochvaľovalo, ako aj menší počet detí v skupinke.

--> Téma spracúvania vlastných emócií je pre život každého človeka veľmi dôležitá, a preto považujem samotný obsah kurzu a jeho hravú formu akou je podaný deťom za jeden úžasný koncept, ktorý má obrovský potenciál pomôcť.

--> Hlavný prínos určite vnímam v tom, že syn pochopil, že je normálne mať obavy a že ich majú aj iní ľudia. Naučil sa, že sa so strachom dá pracovať, že si vie aj sám pomôcť zvládať rôzne každodenné situácie. Kreatívnou formou si rozšíril a prehĺbil vedomosti o ľudských zmysloch. Veľmi sa mu páčila aj tvorivá časť kurzu, kde si deti vytvárali rôzne pomôcky, ktoré si na záver môžu zobrať so sebou domov, čo je skvelý spôsob ako deťom pripomenúť čo sa na kurze naučili.

--> Celkovo považujem organizačné zabezpečenie kurzu za vynikajúco zvládnuté. Zvlášť oceňujem komunikáciu s  lektorkou, ktorá bola ochotná všetko detailne vysvetliť, trpezlivo si vypočula všetky moje otázky, a pri akejkoľvek interakcii som vnímala jej maximálnu snahu pochopiť a vyjsť v ústrety. Veľmi sa nám páčili aj priestory, kde kurz prebiehal – čisté, príjemné, dokonalé pre oddych a načerpanie nových síl.

GALÉRIU S FOTKAMI Z KURZU NÁJDETE V SPODNEJ ČASTI TEJTO STRÁNKY :)

Deti vo veku 7-10 rokov
Termín: prvý prázdninový týždeň (v prípade záujmu sa otvorí aj posledný augustový týždeň - pred prázdninami)
V čase: od 9:00 do 12:00 hod (spolu 15 hodín)

MIESTO: Centrum Mindfulness MBSR Slovensko, Peterská 8, BA – Ružinov
Cena za dieťa je 169 Eur
10% ZĽAVA: cena pre súrodenca alebo dieťa, ktoré už u nás absolvovalo kurz: 152 Eur
(v prípade nároku na zľavu nevypĺňajte formulár, napíšte mi alebo zavolajte a faktúru vystavím ručne)

Kurz prebieha v malej skupinke v počte 3-8 detí.
Pred vyplnením objednávky ma prosím kontaktujte pre krátky rozhovor: info@sebarozvoj.eu  │  0948 048 641

V prípade záujmu mi napíšte email alebo rovno prejdite k objednávke kurzu.

Získali sme akreditáciu Ministerstva školstva SR na lektorský kurz

Na základe kurzu Mindfulness pre deti a tínedžerov sme vytvorilio lektorský program: LEKTOR PRE DETI A MLÁDEŽ, ktorý získal akreditáciu Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR pod číslom AKPSM/0118/2023/001.  

Viac informácií k lektorskému kurzu nájdete TU>>

Objednať Letný MINDfulness kurz pre deti

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.