Mentoring - využite dočasnú zľavu

Čo je to mentoring a ako prebieha

Vďaka mentoringu sa rozvíjate v oblasti, ktorú ste si vybrali, prípadne v kombinácii rôznych tém. Mentor sprevádza klienta na základe vlastných bohatých profesionálnych skúseností a znalostí. 

Dalo by sa to prirovnať ku kurz alebo školeniu, ale na individuálnej úrovni - lektora/mentora tu máte len sami pre seba a preto sa lepšie prispôsobí vašim potrebám, cieľom i doterajším znalostiam.

Na rozdiel od koučingu, pri mentoringu dostávate konkrétne rady od svojho mentora. Mentor vám odovzdáva svoje profesionálne skúsenosti z danej oblasti, má plán pre váš rozvoj a zároveň vám poskytuje spätnú väzbu, čo vás posúva míľovými krokmi dopredu. Zároveň je vašou oporou a v náročných časoch vás rád podrží. Zvládnete tak výzvy oveľa rýchlejšie, ako keby ste na to boli sami.

 

Moje skúsenosti

Každý mentor je zameraný na iné oblasti, v ktorých vás môže podporovať. Malo by ísť o oblasti, v ktorých absolvoval štúdium, získal kvalitné certifikáty, ale zároveň nadobudol aj praktické skúsenosti. Len tak vám dokáže poskytnúť profesionálne vedenie.

Ja sa ako mentorka venujem oblastiam, ktoré som vyštudovala na VŠ, resp. som získala certifikáty doplnkovým štúdiom na kvalitných kurzoch u nás či v zahraničí. Zároveň som nadobudla praktické skúsenosti počas svojho kariérneho pôsobenia či už ako manažérka, ceritifkovaná lektorka, poradkyňa alebo koučka.

Vo všetkých oblastiach, v ktorý poskytujem mentoring, som viedla stovky školení a preškolila vyše 1000 účastníkov vo firmách a vzdelávacích centrách (Centrum ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského, Akadémia pozitívneho života, Macrosoft, MB Brand Academy ai).

Navyše sa neustále vzdelávam, aby som držala krok s najnovšími trendami. Niektoré moje certifikáty nájdete TU>>.

Oblasti, v ktorých poskytujem mentoring

  • manažérske zručnosti
  • vedenie ľudí a motivácia
  • komunikačné zručnosti
  • prezentačné zručnosti
  • lektorské zručnosti
  • sebamotivácia a sebakoučing
  • stres manažment
  • time manažment
  • koučing pre manažérov
  • tvorba eBookov a kníh

Školenie alebo mentoring?

Tí, čo chcú profesne rásť a napredovať, zvyčajne sa prihlásia na kurz a vzdelávajú sa v kruhu viacerých ľudí. Kurzy, školenia a workshopy majú svoje výhody, avšak nemusia byť vždy zladené s vašimi potrebami a skúsenosťami. Najmä ak ste v porovnaní s ostatnými účastníkmi popredu, alebo naopak, máte potrebu niektoré znalosti hlbšie rozvíjať. Školiteľ sa nemôže na 100% prispôsobiť všetkym účastníkom školení.

A práve v tom má mentoring výhodu - mentor berie ohľad na vaše konkrétne potreby, záujmy i doterajšie znalosti menteeho (teda klienta). Na rozdiel od školení, pri mentoringu sa venujem len vám, osobne.

Beriem do úvahy vaše dosiahnuté skúsenosti a znalosti. Zameriavam sa na tie oblasti, ktoré sú pre vás a váš profesionálny rast dôležité.

Sedenia mentoringu je možné absolvovať v rôznom rozsahu: možno sa len potrebujete poradiť, nechať usmerniť, doplniť si nejaké znalosti. V prípade, že sa rozhodnete pre komplexejšie nadobudnutie znalostí v určitej oblasti a absolvujete mentoring v rozsahu 5 a viac sedení, bude vám vystavený certifikát ako pri absolovovaní kurzu (závisí to aj od rozsahu danej témy a rozsahu daného kurzu).

Rozdiel by sa dal prirovnať k učeniu sa jazykov - vyhovoval by vám jazykový kurz, kde je viac študentov, alebo individuálne sedenia s lektorom? Na kurze vám možno bude veselšie a spoznáte nových ľudí, čo je skvelé. Pri individuálnych sedeniach sa vám ale lektor bude venovať osobne a budete napredovať oveľa intezívnejšie, môžete sa radiť aj v oblastiach, ktoré by ste možno pred ostatnými študentami neradi otvárali. Voľba je na vás. :)

Pokiaľ vás niektoré z oblastí, ktorým sa venujem zaujali, alebo ak ste si nie istí, či je mentoring pre vás vhodný, neváhajte ma kontaktovať pre krátku telefonickú konzultáciu zdarma.

Na základe vašich predstáv a mojich možností zistíme, či je mentoring je pre vás tá správna voľba. V prípade, že sa pre mentoring rozhodnete, na ďalšom postupe sa dohodneme podľa vašich aktuálnych a cieľových znalostí.

Ing. Miroslava Atanasová

Pôsobím ako certifikovaná lektorka, ICF koučka a mentorka. Pôsobím ako mentorka pre študentov vysokých a stredných škôl a absolventov na portáli GROWNi. Viedla som stovky školení, prednášok a workshopov a preškolia vyše 1000 účastníkov priamo vo firmách alebo vzdelávacích centrách. Neustále sa vzdelávam a držím krok s najmodernejšími metódami a nástrojmi sebarozvoja. Napísala som niekoľko tlačených aj elektronických kníh, píšem články, tvorím meditácie i afirmácie... Viac sa o mne dozviete TU>>.

Sedenia prebiehajú formou rozhovoru v online prostredí cez Google Meets.
Pre krátku informatívnu konzultáciu zdarma ma môžete kontaktovať
telefonicky: 0948 048 641  |  mailom: atanasova@sebarozvoj.eu

CENA - využite teraz ZĽAVU na mentoring
Cena za 1 sedenie v rozsahu 60 min: 60 Eur teraz v ZĽAVE za cenu 55 Eur
Pri predplatení 5-8 sedení je cena/sedenie 56 Eur teraz v ZĽAVE za cenu 50 Eur

Pozn.: zľavy sa netýkajú biznis koučingu a mentoringu.
ŠTUDENTI: pre mentoring ZDARMA sa môžete prihlásiť cez môj profil na stránke GROWNi.

Chcete venovať hodntotný darček? Vyberte si z ponuky darčekových poukazov na vzdelávanie, mentoring, koučing, odblokovanie, vedenú relaxáciu či osobné afirmácie pre menej i viac náročných.
Poukazy sú platné rok od zakúpenia. V prípade záujmu ma kontatkujte telefonicky alebo mailom.