Ty a Dobrostrom

Personalizovaná rozprávková knižka

Ďalší splnený sen a obrovská radosť v srdci! Mám veľkú radosť, že môžem držať v rukách svoju novú knižku pre deti -Ty a Dobrostrom. Je to prvá časť z 3-dielnej série. Múdrostrom už je na svete a Zlatostrom sa práve ilustruje.

Jedná sa o personalizovanú knižku, ktorej hlavný hrdina nesie meno dieťaťa, pre ktoré je kniha určená. Ak teda chcete mať knihu pre Janka, hlavný hrdina bude Janko a názov knihy "Janko a Dobrostrom". Ak máte doma Zuzku, bude to "Zuzka a Dobrostrom". Zmyslom takýchto knižiek je to, že dieťa sa s hrdinom stotožní a samé sa stáva hrdinom. Osvojí si hodnoty, ktoré príbeh prináša.

Príbehy sa odohrávajú v dedinskom prostredí u starých rodičov uprostred malebnej prírody. Ide o láskavé a poučné príbehy vnúčaťa a jeho múdreho, no zároveň nezbedného dedka, ktorý ho zasvätí nielen do tajov prírody, ale aj do tajomstva troch čarovných stromov - Dobrostrom, Múdrostrom a Zlatostrom.

Knižky na seba voľne nadväzujú, objavujú sa v nich rôzne rozprávkové bytosti i zvieratká. Príbehy vedú deti k úcte a láske k prírode. Rozvíjajú ich emocionálnu inteligenciu a empatiu.

Keď napíšete knihu, tešíte sa z nej minimálne 3x:
– prvýkrát, keď ju píšete
– druhýkrát, keď ju držíte v ruke
– a tretíkrát, keď ňou niekomu urobíte radosť.

Táto knižka nielenže vonia novotou, ako každá nová kniha, ale vďaka drevenej obálke vonia aj drevom, čo navyše krásne ladí s jej názvom.

Verím, že vám a vašim deťom bude robiť iba radosť. Ako BONUS navyše v nej nájdete motivačný Dobromer, ktorý vedie deti k dobrým skutkom.

Prvý diel je vhodný pre deti vo veku 3-5 rokov. Druhý diel, Múdrostrom, je písaný pre 6-8 ročné deti a Zlatostrom pre 9-11 ročné deti, čo sa odráža aj na graduácii a náročnosti deja, ktorý je s každým dielom viac dobrodružný.

Nezáleží však na veku dieťaťa. Knižnicu vášho dieťaťa/vnúčaťa môže zdobiť kolekcia všetkých troch krásne ilustrovaných dielov. Bude to nielen špeciálny darček, ale aj nádherná spomienka. Možno sa raz pochváli svojim deťom knižkami, ktoré nesú jeho meno a fotografiu.

Meno dieťaťa, ktoré je vygravírované na drevenej obálke sa zadáva spolu s jeho fotografiou (alebo vašou spoločnou fotografiou) a vašim venovaním pri objednávke knižky. 

Knižku zilustrovala vynikajúca ilustrátorka Miriam Jakubcová, za čo som nesmierne vďačná. Ako môžete vidieť na obrázku, ilustrácie sú vytvorené zvlášť pre dievčatá a zvlášť pre chlapcov.

Milí rodičia, starí rodičia, strýkovia a tety, ak chcete, aby aj u vás v rodine pribudol jeden rozprávkový príbeh a témy na konanie dobra, a verím, že aj dobré skutky, stačí, ak zadáte do vydavateľstva LAPEO svoju objednávku. Nezabudnite pridať meno vášho dieťaťa/vnúčaťa, jeho fotku (alebo vašu spoločnú fotku) a venovanie - to všetko sa zadáva pri výrobe každej knižky.