Niečo z mojej tvorby pre deti

Ty a Dobrostrom - personalizovaná kniha pre deti
Ty a Múdrostrom - personalizovaná kniha pre deti
Rozprávky pre bábätká v brušku (s bonusom - 3 meditáciami)
Básničky z čarovnej studničky (elektronická knižka pre deti)
Sedem farieb dúhy a Rozparávkové meditácie

Niečo z mojej tvorby pre deti:
•    Začala som divadelnými hrami v roku 2013: Zajac a loďka, Rozprávka o hviezde a Vodníkov dar, ktoré boli hrané vo viacerých ZUŠ-kách. Vytvorila som rozprávky pre účely Festivalu svetla Bratislava 2016, ktorý sa niesol v duchu rozprávok a legiend (Kvet života, Srdce Bratislavy, Dotkni sa hviezd, Čarovná harfa…).

•    Moja prvá publikovaná kniha bola dobrodružná knihu pre deti Sedem farieb dúhy spolu s Rozprávkovými meditáciami ako súčasť knižky. Náklad 1500 ks sa vypredal, a teraz je dostupná v elektronickej pododobe. Neskôr som ju preložila do bulharského jazyka. Pre deti som napísala aj Básničky z čarovnej studničky.
•   Mojou najnovšou novinkou, z ktorej mám veľkú radosť je knižka Rozprávky pre bábätká v brušku, ktorá len nedávno vyšla vo vydavateľstve Ikar.

Niečo z mojej tvorby pre dospelých

Moje písanie pre dospelých ide ruka v ruke s mojou prácou lektorky osobného rozvoja, mentorky a koučky. Aj keď v roku 2018 som získala ocenenie od Poľského kultúrneho inštitútu ako výherkyňa literárnej súťaže za krátku literárnu formu, oveľa viac sa zaoberám písaním motivačnej literatúry: Objav čaro vnútornej motivácie, Vyhorenie-šanca pre tvoj rast, Tajomstvo efektivity pri práci z domu, Cvičenia pre omladenie tváre i duše, Kúzlo ukryté v kvapke vody a Aktívne počúvanie ako kľúč k lepším vzťahom. Niektoré z nich nájdete v záložke eBooky.

Ty a Dobrostrom

Mám veľkú radosť, že môžem držať v rukách svoju novú knižku pre deti:
Ty a Dobrostrom. Jedná sa o personalizovanú knižku, ktorej hlavný hrdina nesie meno dieťaťa, pre ktoré je kniha určená - ak máte doma Janka, bude to "Janko a Dobrostrom", ak máte Zuzku, bude to "Zuzka a Dobrostrom". Je to prvá časť z 3-dielnej série. Múdrostrom sa práve ilustruje a Zlatostrom zatiaľ na ilustrácie čaká. Príbeh sa odobhráva v dedinskom prostredí uprostred malebnej prírody, kde vnúča so svojim dedkom, tromi čarovnými stromami a bytosťami, ktoré v nich žijú, zažíva zaujímavé dobrodružstvá.

Chcem vedieť viac

Ty a Múdrostrom

Po Dobrostrome je tu aj druhý diel personalizovanej knižky pre deti:
Ty a Múdrostrom. Dobrodružný príbeh pokračuje v malebnom prostredí u starých rodičov, s tromi čarovnými stromami a bytosťami, ktoré v nich žijú. Hlavný hrdina rastie spolu s knižkou, čomu je prispôsobená aj náročnosť deja a výzvy, ktoré pred ním/ňou stoja. Našťastie na to nie je sám. Po víle z Dobrostromu nám pribudne škriatok Mudrlantík z Múdrostromu, ktorý neúnavne rozdáva svoje múdre rady. Ako sa na správnu rozprávku patrí, nechýbajú ani kúzla a štipka humoru. Deti, ktoré neradi upratujú svoje hračky, dostanú skvelý návod, ako si aj s touto náročnou úlohou poradiť... Bonusom k tejto knižke sú pozitívne afirmácie/výroky pre deti vo forme kartičiek na posilnenie tých správnych hodnôt. Knižka je plná krásnych ilustrácií talentovanej ilustrátorky Miriam Jakubcovej.

Chcem vedieť viac

Rozprávky pre bábätká v brušku

Milí priatelia, rada by som sa pochválila novinkou! Vydavateľstvo Ikar vydalo moju novú knižku Rozprávky pre bábätká v brušku.

Ak máte vo svojom okolí nejakú tehotnú mamičku, je to dobrý tip na darček. Okrem jemne ladených harmonických rozprávok verím, že poteší aj uvoľňujúcimi relaxáciami.
Vydavateľstvu Ikar ďakujem za dôveru! Pripájam aj knižný podcast z Knižného kompasu (k mojej knižke nájdete cca od 42. minúty): Apple podcasty alebo na Spotify.

Chcem vedieť viac

Sedem farieb dúhy a Rozprávkové meditácie

Knižka Sedem farieb dúhy ja dobrodružný príbeh plný kúziel, napätia, zvratov a prekvapení. 10-ročné dvojičky Viktória a Tobias pomáhajú Dúhovej víle zachrániť dúhový krištáľ a všetky farby sveta a udržiavajú čitateľa v napätí až do konca.
K tomu dostanete aj pdf Rozprávkové meditácie -je to 5 rozprávkových meditácií s návodom, ako deti meditačno-relaxačnými cvičeniami previesť. Tie v nich uvoľnia nahromadené starosti, rozvíjajú u detí emočnú inteligenciu i fantáziu. Pomáhajú mu zbaviť sa bolesti či strachu a prehĺbiť vzťah medzi rodičom a dieťaťom.

Chcem vedieť viac

Básničky z čarovnej studničky

E-kniha plná veselo spracovaných básničiek pre menšie i väčšie deti. Básničky odrážajú vnútorný i vonkajší svet dieťaťa už od útleho veku, škôlky a školy. Či chcú vaše deti potešiť starých rodičov, pripraviť sa na besiedku alebo recitačnú súťaž, básničiek nikdy nie je dosť a vždy je fajn mať nejaké poruke.

Táto milá elektronická kniha poteší deti vo veku 5-10 rokov. Rôznorodé témy a básničky menšieho i väčšieho rozsahu rozvíjajú predstavivosť dieťaťa, jeho pozitívny vzťah k životu, prírode, rodine, detskú hravosť i zvedavosť. Po tom, čo Básničky z čarovnej studničky pristanú vo vašej mailovej schránke, môžete si ich vytlačiť.

Chcem vedieť viac

Pri kúpe všetkých troch elektronických kníh môžete využiť zľavu 30%

Nezabudnuteľné chvíle som zažila na stretnutiach s detským čitateľom na školských besedách, autorských čítaniach či  kultúrnych podujatiach. Deti mávajú zaujímavé názory a zvedavé otázky. Mnohé sa mi pochválili, že by sa chceli stať spisovateľmi alebo ilustrátormi. Poradila som im - aby vždy, vždy, vždy ostali verní svojim snom. 

Svoju literárnu tvorbu pre deti som mala možnosť prezentovať na mnohých zaujímavých akciách, najčastejšie na knižnom veľtrhu Bibliotéka a Pedagogika v bratislavskej Inchebe.

Rozprávanie pre deti som vždy obohatila o veselú obrázkovú prezentáciu na tému "Ako sa rodí kniha". Deti tak mali možnosť vidieť celý proces vydania knihy - od nápadu až po jej tlačenú podobu.

Výstavy, veľtrhy, besedy sú skvelou príležitosťou stretnúť zaujímavých ľudí - čitateľov, iných autorov, ilustrátorov či vydavateľov. Je skvelé vzájomne si vymeniť skúsenosti či naše knihy.