Prečo dať zelenú sebarozvoju

Každý z nás má v sebe niečo jedinečné a originálne, niečo, čo sa derie na povrch a chce uzrieť svetlo sveta. Ja to nazývam „vnútorný diamant“. Tento náš vnútorný diamant však býva často schovaný pod nánosmi našich minulých prežitkov, sklamaní, zranení a uviaznutých emócií.

Práve práca na vlastnom sebarozvoji nám umožňuje zbaviť sa týchto nánosov – ako keď čistíme cibuľu a vrstvu po vrstve uvoľňujeme nespracované emócie, nefunkčné presvedčenia a vzorce mysle, ktoré nám už neslúžia.

Tento krásny proces sebarozvoja nám umožní odhaliť naše kvality a nechať našu jedinečnosť vyplávať na povrch – nechať náš vnútorný diamant naplno sa rozžiariť.

Obrusovanie vnútorného diamantu

Človek, ktorý na sebe pracuje a dobre pozná sám seba, sa oveľa ľahšie dokáže vysporiadať aj s náročnými životnými výzvami.

Raz sme hore, raz dole – je to prirodzený chod života alebo cyklus, ktorý sa stále obnovuje, čo netraba brať tragicky. Tie príjemné obdobia keď sme „hore“ si treba naplno vychutnať, pretože netrvajú večne…

No aj obdobia, ktoré vnímame ako pád do priepaste, majú pre nás význam. Práve keď sme na dne, keď to bolí najviac, dostávame sa do zákutí svojej duše, do ktorých máme prístup len občas (a verte, že to nie je vtedy, keď sme šťastní a zdá sa nám, že svet je gombička).

Aby to však celé pre nás malo zmysel, nemali by sme sa z toho dna príliš ponáhľať. Nachádza sa tam totiž poklad, ktorý nás môže niečomu dôležitému priučiť. Práve tieto chvíle nám pomáhajú ten náš vnútorný diamant obrusovať.

Nahliadnutie do temných zákutí našej duše si vyžaduje kus sebareflexie a odvahy. No ak tú lekciu zvládneme, toto isté dno už nebudeme musieť znovu zažívať.

Pád na dno nám dáva príležitosť vstúpiť viac do seba a odhaliť lekcie, ktoré nás majú niekam posunúť. Ale urobiť to treba ešte predtým, než sa „vyhrabeme“ na povrch tej priepaste hore a budeme sa spokojne usmievať v ústrety slnečným dňom.

Čo ma naučila vlastná skúsenosť

Ja som také poriadne hlboké dno som zažila v jednom zo svojich prvých zamestnaní, do ktorého som nastúpila po vysokej.

Viete si predstaviť mladého nadšeného človeka plného ideálov, ktorý narazí na realitu, diametrálne odlišnú od svojich predstáv. Chcela som uspieť na mieste, ktoré bolo na míle vzdialené od mojich vrodených taletnov a darov.

Moje nadšenie a snaha sa postupne premenili na sklamanie a frustráciu v práci, na ktorú som sa nehodila. Bola som vtedy len krôčik od úplného vyhorenia.

Niekoré veci nám nie sú predurčené, no kvôli obave zo zlyhania pred sebou i svetom sa ich držíme ako kliešť.

Aj keď to mnou poriadne zatriaslo, našťastie som nepodľahla negatívnej predstave o sebe. Práve naopak. Prinieslo nové smerovanie. Naučilo ma to, že nemám ísť sama proti sebe, ale hľadať v živote to, čo ma vnútorne napĺňa.

V podstate som za túto skúsenosť vďačná. Nasmerovala ma do oblasti osobného rozvoja, ktorá ma odjakživa priťahovala. Začala som obrusovať svoj vnútorný diamant a usilnove pracovať na vlastnom sebarozvoji: absolvovala som mnohé kurzy, tréningy, sedenia, prečítala stovky kníh.

Dnes pôsobím ako lektorka osobného rozvoja, koučka a terapeutka. Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy. Pomáham im odhaliť a odstrániť príčiny problémov a začať žiť ich lepšie JA. Viac sa o mne môžete dočítať v TU>>.

Venujem sa tiež svomu veľkému koníčku – písaniu pre deti i dospelých. Verím, že vnesiem do života druhých inšpiráciu, harmóniu a duševnú pohodu, ktorú všetci tak veľmi potrebujeme.

Život si niekedy nájde zaujímavý spôsob, ako nás dostať na tú správnu cestu.

Aj o tom je SEBAROZVOJ – nepodľahnúť životným okolnostiam, ale snažiť sa z nich ponaučiť a obohatiť. To nás posúva dopredu.

Potreba sebarealizácie a rastu

Všetci túžime napĺňať svoje potreby – to nás udržiava motivovaných. Verím tomu, že každý z nás má potrebu sebarealizácie a rastu. Dôkazom toho je, že čoraz viac ľudí má skutočnú túžbu pracovať na vlastnom sebarozvoji, zaujíma sa o svoje poslanie a naplnenie svojho plného potenciálu.

Chcú spoznať a rozvíjať svoje skutočné danosti a kvality, pracujú na osobnom rozvoji, zvládaní stresu, zlepšení vzťahov či úspechu. Túžia naplniť svoje skutočné sny, vízie i ciele. Prebúdzajú sa, opúšťajú rolu obete a stávajú sa vedomým a aktívnym tvorcom svojho životného príbehu.

Ľudí už nebaví mrhať svojou energiou a časom, dozreli do bodu, keď sa chcú konečne venovať tomu, čo má pre nich zmysel. Čoraz častejšie skloňujú výrazy ako sebeláska, sebarealizácia, poslanie…

Tento blog som založila so zámerom inšpirovať vás i ďalších „hľadačov pravdy“ a obohatiť vás o poznanie a múdrosti, ktoré som pozbierala na vlastnej ceste sebarozvoja. Pomôcť vám uveriť, že je vo vás viac, ukázať vám, ako uvoľniť vrstvy, pod ktorými sa ukrýva váš vnútorný diamant – čaro vašej osobnosti.

Bolo by mi cťou vniesť viac porozumenia a pozitívnej energie do vašich životov a sledovať, ako semiačko, ktoré som zasiala, vyrastie v silný strom a bude inšpirovať vás na ceste sebarozvoja.

Miroslava Atanasová
Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy. Ako OneBrain terapeutka vám pomôže uvoľniť emočné bloky a spojiť sa s vašim vnútorným svetlom. Ako motivačná koučka vám ukážem váš skutočný potenciál a pomôžem dosiahnuť sny a ciele. Ako lektorka osobného rozvoja rozšírim vaše vedomosti v oblasti komunikačných, prezentačných, manažérskych zručností, pripravím vás na pohovor, naučím vás motivovať seba i druhých, zvládať stres, organizovať svoj čas ai. Viac informácií o mne sa dozviete TU>> Môžete mi napísať na e-mail: atanasova@sebarozvoj.eu alebo sa pridať do mojej FB skupiny: https://www.facebook.com/groups/www.sebarozvoj.eu/

Pre stiahnutie ZDARMA klikni na obrázok

 • Čo mám pre vás na stiahnutie ZDARMA

  Pre viac info kliknite na obrázok.

  Pre stiahnutie zdarma kliknite na tlačítko a vyplňte formulár.

 • ESENCIA ÚSPECHU

  Nalaď sa na svoju esenciu úspechu a vykroč na cestu za úspešným a naplneným životom.

 • AFIRMÁCIE PRE ROZKVET DUŠE

  Stiahnite si afirmácie a spojte sa so svojím vnútorným svetlom. Nechajte svoju dušu rozkvitnúť...

 • TAJOMSTVO EFEKTIVITY PRI PRÁCI Z DOMU

  Time manažment ponúka šikovné tipy a nástroje, ktoré vám pomôžu skĺbiť pracovné povinnosti s ostatnými aj v home office.

 • Vidíme sa na Facebooku :)
 • Najnovšie články