Prečo dať zelenú sebarozvoju

Kvalita nášho života, naše správanie, motívy a túžby vychádzajú z potrieb, ktoré máme, ako aj z našej ochoty či schopnosti tieto potreby naplniť. Niekto má silnú potrebu bezpečia, iný potrebu uznania, prijatia či tvorivosti… U niekoho prevažuje potreba sebarealizácie a rastu. Naplnenie tejto potreby v nás spúšťa množstvo tvorivej energie a udržiava nás motivovaných.

Aj to je dôvod, prečo toľkým ľuďom leží na srdci otázka životného poslania a naplnenia potenciálu. Čoraz viac ľudí sa zaujíma o svoj osobný rast a rozvoj – chcú spoznať a rozvíjať svoje skutočné danosti a kvality. Pracujú na svojom sebarozvoji, zlepšení vzťahov, vnútornej rovnováhe, túžia naplniť svoje sny, vízie i ciele, chcú zažívať úspech. Častokrát túžime po úspešnom živote, no netušíme, ako ho dosiahnuť. Niekomu chýba odvaha, inému jasná predstava na ceste za svojimi snami.

Na mojom webe si môžete siahnuť ZDARMA eBook Esencia úspechu spolu s 24 afirmačnymi kartičkami úspechu.

Ľudí už nebaví mrhať svojou energiou. Dozreli do bodu, kedy sa chcú venovať tomu, čo ich baví, prejaviť svoje talenty a dary, svoje skutočné JA. Niečo, čo má zmysel. Rezonujú s výrazmi ako sebeláska, sebarealizácia, životné poslanie. Prebúdzajú sa do nového vedomia, opúšťajú rolu obete a stávajú sa aktívnym tvorcom svojho životného príbehu.

Objavte svoj vnútorný diamant

Každý z nás má v sebe niečo jedinečné a originálne, niečo, čo sa derie na povrch, aby uzrelo svetlo sveta. Ja to nazývam náš „vnútorný diamant“ alebo čaro osobnosti.

Tento vnútorný diamant však býva často ukrytý pod nánosmi našich pochybností, obáv, strachov a blokov. Tie zvyčajne vyplývajú z prežitkov, sklamaní a zranení, ktoré sa nám stali v minulosti. Často ani netušíme, kedy. Napriek tomu majú nad nami moc, bránia nám žiť naplno a obmedzujú nás v rôznych oblastiach života. A to je škoda..

Nemusí to tak byť. Dobrá správa je, že je možné sa z tohto začarovaného kruhu vyslobodiť, a to dokonca rôznymi spôsobmi. Niekedy ten proces pripomína lúpanie cibule, pod mnohými vrstvami, ktoré nám často prinesú slzu i opúšťanie našich komfortných zón, sa ukrýva zdravé jadro – náš vnútorný diamant.

Niekedy my sami nevidíme svoju jedinečnosť a potrebujeme niekoho iného, aby nám ukázal to krásne zdravé jadro, čo je v nás. Mojím zámerom je inšpirovať vás, aby ste nechali ten svoj vnútorný diamant naplno rozžiariť a vpustili do svojho života viac svetla, radosti, úspechu a harmónie.

Procesom sebarozvoja prechádzame neustále, či chceme, či nie. Je však prospešné, ak týmto procesom prechádzame vedome a zameriame sa na tie oblasti nášho osobného rozvoja, ktoré práve nás posunú želaným smerom.

Človek, ktorý na sebe pracuje a dobre pozná sám seba, sa oveľa ľahšie dokáže vysporiadať aj s náročnejšími výzvami, ktoré život prináša. Neznamená to, že problémy a stresové situácie sa mu budú vyhýbať. Ale bude si s nimi vedieť lepšie poradiť. Dokáže si udržať vnútornú rovnováhu, prípadne ak ho aj niečo „vykoľají“, oveľa rýchlejšie znovu nadobudne balans.

Keď sa vydáte na cestu sebarozvoja, po čase zistíte, že vaša myseľ sa zameriava viac na riešenie problémov, než na problémy samotné. Táto zmena nastavenia mysle vám spôsobí veľký prínos v každej životnej oblasti.

Akosi ľahšie prijmete prirodzenosť životného cyklu – to, že raz sme hore, raz dole, budete vnímať ako prirodzený chod života, ktorý sa nestále obnovuje. Naučíte sa s vďačnosťou a naplno precítiť tie príjemné obdobia keď ste „hore“, pretože netrvajú večne… No zároveň sa odvážne postavíte k obdobiam, ktoré bežne vnímame ako pády, zlyhania, či ťažké časy. Aj tie majú pre nás význam. Práve keď sme na dne, keď to bolí najviac, dostávame sa do zákutí svojej duše, do ktorých máme prístup len občas (a nie je to vtedy, keď sme šťastní a svet je gombička).

Pád na to pomyselné dno nám dáva príležitosť vstúpiť viac do seba a odhaliť lekcie, ktoré nás môžu niekam posunúť. Nahliadnutie do temných zákutí našej duše si vyžaduje kus sebareflexie a odvahy. No ak tú lekciu zvládneme, to isté dno už nebudeme musieť znovu zažívať.

Keď si tento proces zvedomíme, postupne sa ukáže, že odchýlky medzi tým „hore a dole“ sa znižujú. A aj to je dôvod, prečo je dobré dať zelenú sebarozvoju.

Čo ma naučila vlastná skúsenosť

Ja som také poriadne dno zažila v jednom zo svojich prvých zamestnaní, do ktorého som nastúpila krátko po vysokej. Viete si predstaviť mladého nadšeného človeka plného ideálov, ktorý narazí na realitu, diametrálne odlišnú od svojich predstáv.

Chcela som uspieť na mieste, ktoré bolo na míle vzdialené od mojich vrodených taletnov a darov. Moje nadšenie a snaha sa postupne premenili na sklamanie a frustráciu v práci, na ktorú som sa nehodila. Bola som vtedy len krôčik od úplného vyhorenia.

Niekoré veci nám nie sú predurčené, no kvôli obave zo zlyhania pred sebou i svetom sa ich držíme ako kliešť.

Aj keď to mnou poriadne zatriaslo, nepodľahla som negatívnej predstave o sebe, ako sa to stáva mnohým, čo sa dostanú do podobnej situácie. Práve naopak. Prinieslo mi to nové poznanie a smerovanie. Naučilo ma to, že nemám ísť sama proti sebe, ale hľadať v živote to, čo ma vnútorne napĺňa.

V podstate som za túto skúsenosť vďačná. Nasmerovala ma do oblasti osobného rozvoja, ktorá ma odjakživa priťahovala. Začala som obrusovať svoj vnútorný diamant a usilnove pracovať na vlastnom sebarozvoji: absolvovala som mnohé kurzy, tréningy, školenia, prečítala stovky kníh.

Dnes pôsobím ako lektorka osobného rozvoja, koučka a terapeutka. Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy. Pomáham im hľadať riešenia na problémy a začať žiť ich lepšie JA.

Vo svojej profesionálnej praxi som sa stretla s mnohými, ktorí čelili vyhoreniu tak, ako ja kedysi. Nemá zmysel považovať to za zlyhanie či slabosť, práve naopak – je na každom z nás, ako sa tomu postaví, čo si z toho vezme, a či ho to posunie dopredu v jeho osobnom rozvoji a raste. Život si niekedy nájde zaujímavý spôsob, ako nás dostať na tú správnu cestu.

Aj o tom je SEBAROZVOJ – nepodľahnúť životným okolnostiam, ale poučiť sa z nich a dovoliť si rásť. Moje vlastné skúsenosti, ako i skúsenosti klientov ma inšpirovali k napísaniu eBooku Vyhorenie – šanca pre tvoj rast.

Tento blog som založila so zámerom inšpirovať aj ďalších „hľadačov pravdy“ a obohatiť vás o poznanie a múdrosti, ktoré som pozbierala na vlastnej ceste sebarozvoja. Pomôcť vám uveriť, že je vo vás viac, ukázať vám, ako uvoľniť tie vrstvy, pod ktorými sa ukrýva váš vnútorný diamant – čaro vašej osobnosti. Bude mi cťou vniesť viac porozumenia a pozitívnej energie do vašich životov a inšpirovať vás na vašej ceste sebarozvoja.

Ak aj vás volá vedomá práca na sebe svojom osobnom rozvoji, chcete rozvíjať svoj potenciál a zažívať úspech, pozývam vás do môjho sveta sebarozvoja, v ktorom sa venujem rôznym témam, ako napríklad:

– zlepšenie vzťahu k sebe i druhým
– posilnenie vnútornej rovnováhy a stability
– spracovanie tém, ktoré nám bránia v raste
– odhaľovanie a rozvíjanie svojich kvalít a potenciálu
– naplnenie svojich snov, vízií a cieľov
– ukotvenie sa v prítomnom okamihu
– meditácie, afirmácie a mindfulness techniky
– ale aj osobný rast a rozvoj detí a tínedžerov,

ale aj mnohým iným oblastiam, ktoré môžu prispieť k vášmu sebarozvoju. Verím, že zo semienok, ktoré zasejeme v súčasnosti, môžu v budúcnosti vyrásť krásne rastlinky a možno aj mocné stromy. Pre novinky zo sveta sebarozvoja pre dospelých aj pre deti ma môžete sledovať na mojej FB na stránke SEBAROZVOJ A ROZKVET OSOBOSTI, alebo si ZDARMA stiahnuť niečo z mojej ponuky na pravej lište.

Miroslava Atanasová
Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja, objavovania vlastnej sebahodnoty a vnútornej rovnováhy. Ako ICF koučka - energetický, mindfulness a motivačný koučing odkryjem váš skutočný potenciál a naučím vás pracovať s vlastnou energiou. Ako mentorka a lektorka osobného rozvoja vás prevediem svetom komunikačných, prezentačných a manažérsky zručností, pripravím vás na pohovor, naučím vás motivovať seba i druhých, zvládať stres či organizovať svoj čas. Pomocou metód OneBrain a vnútorné dieťa pomôžem uvoľniť emočné bloky, ktoré vám bránia v raste. Ak túžite po harmónii, na diaľku vás prevediem príjemnou relaxáciou, alebo vám vytvorím osobné afirmácie šité na mieru. Som autorka niekoľkých motivačných eBookov pre dospelých, no píšem a vediem kurzy aj pre deti - pre viac info nakuknite do môjho Okienka pre deti. V prípade, že vás zaujímajú témy osobného rozvoja, môžete sledovať moju FB stránku Sebarozvoj a osobný rozkvet, alebo si stiahnuť ZDARMA niečo z mojej ponuky na tomto webe.
 • Pozrite sa, čo mám pre vás na stiahnutie ZDARMA:
 • KOHERENCIA SRDCA A MYSLE


 • ESENCIA ÚSPECHU + AFIRMÁCIE • AFIRMÁCIE PRE DETI


 • Postup pri vypĺňaní formulárov:

  Zadaním svojho mena a e-mailovej adresy v ktoromkoľvek z formulárov vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním osobných údajov a zaslaním daného produktu zdarma. Získate tiež možnosť dostávať novinky z oblasti sebarozvoja.

   

  Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a moja spoločnosť Iskra Soft s.r.o., IČO: 47076151 ich bude na základe vášho súhlasu spracovávať podle zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy.

   

  Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačítko ODHLÁSIŤ v každom zaslanom emaile.

 • Navštívte ma na Facebooku :)
 • Najnovšie články