Ako by vyzeral váš život, keby ste si bezvýhradne verili?

Aj vám sa občas zdá, že vám život nedá ani na chvíľu vydýchnuť? Len čo zvládnete jednu skúšku a máte pocit, že si už zaslúžite pokoj, vtom sa zase niečo objaví.

Niektoré skúšky (rozumej životné udalosti či výzvy) zvládame s prehľadom, iné nám dajú zabrať. Tie, čo na prvý či druhý raz nezvládneme, majú tendenciu vracať sa.

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí si občas posťažujú: „Prečo sa mi toto deje? Prečo práve mne?“ Nuž ktovie, možno práve preto, aby ste mali šancu raz si povedať „Dal som to!

Takto to máme všetci. Niekedy je toho na nás skutočne moc. Možno nás to aj unavuje, otravuje a občas máme všetkých tých skúšok plné zuby. Tie skúšky však nie sú na škodu. Formujú náš charakter, rozširujú naše obzory, vybrusujú nás ako diamant. Učia nás spoznávať a prekračovať vlastné hranice.

Asi by bolo naivné očakávať, že to raz skončí. Neskončí. To nezmeníme, to je sám život. Neustále bude prinášať nové a nové výzvy, radosti i starosti. Jednu vec však zmeniť vieme – náš postoj.

Nie sme to niekedy my sami, kto nám hádže polená pod nohy vo forme pochybností o vlastných schopnostiach a kvalitách? Všimli ste si, o čo ľahšie sa žije tým, ktorí o sebe toľko nepochybujú? Viete si predstaviť, o čo ľahšie by ste aj vy všetko zvládali, keby ste sa zbavili pochybností o vlastnej sile?

Uvediem príklad, aj keď tak trochu mimo reality: predstavte si, že by James Bond začal o sebe pochyboval, či „tú priepasť ozaj preskočí“ alebo či „stihne vyskočiť z horiaceho auta“.

Alebo taký lev: predtým, než sa vyberie na lov, najprv by popremýšľal, či skutočne má na to, aby tú antilopu ulovil.

Aké by to bolo nepochybovať o sebe a uveriť v svoje schopnosti?

Ako by vyzeral váš život, keby ste si bezvýhradne verili?

Čo by ste vo svojom živote zmenili?

Veríte v zázraky? Poďme trochu snívať…

Predstavte si, že večer si ľahnete do postele a spokojne zaspíte. Bez toho, aby ste niečo tušili, v noci sa stane kúzlo. Ráno, keď sa zobudíte, pocítite na sebe istú zmenu.

Tá zmena sa prejaví v tom, že všetko, čoho sa chopíte, vám doslova prekvitá pod rukami. Čokoľvek, do čoho sa pustíte, sa vydarí. Všetko zvládnete na jedničku.

Aké by bolo začať deň s vedomím, že všetko dobre dopadne? Aký by to bol pocit ani na chvíľu o sebe nepochybovať? Kráčať si spokojne krok za krokom životom, prijímať situácie ako prídu a bez zbytočných pochybností nimi s ľahkosťou preplávať?

Bez narušenia vnútornej rovnováhy sa spokojne postaviť ku každej výzve. S prehľadom sa viezť na tejto príjemnej pozitívnej vlne a naplno si to užívať. S vedomím, že všetko dopadne najlepšie (a ešte lepšie), ako je len možné. Nebolo by to skvelé?

Skúsme to dať na jedničku

So spomínaným kúzlom by to šlo ľahko. Čo ak vám ale poviem, že žiadne kúzlo nepotrebujete? Čo ak stačí zmeniť niečo v nazeraní na svet? Niečo, čo vám pomôže skutočne a bezvýhradne v seba uveriť a nastaviť svoju myseľ na úspech? Mohli by ste začať vierou v to, že napokon všetko dobre dopadne.

Viem, že pre tých, čo si často robia starosti, to nie je jednoduché. No spomeňte si na akúkoľvek situáciu vo svojom živote – napokon aj tak všetko nejako dopadlo. Dobre? Zle? Všetko je relatívne… To, čo sa nám v jednej chvíli javí ako „zlé“, neskôr sa môže ukázať ako najlepšie riešenie. Dôležité je, že napokon ste to zvládli. S menším či väčším úspechom, ale zvládli. Ináč by ste tu teraz neboli.

Najhoršie je žiť s vnútorným nastavením: „Toto určite nedopadne dobre“, alebo „Čo ak to nezvládnem, čo ak zlyhám?“. Práve tá neistota a pochybnosti nás oberajú o silu a šikovnosť. V podstate je to proti prírode. Ako by asi s takýmto nastavením išiel loviť náš lev?

Oveľa praktickejšie je vopred sa nastaviť tak, že všetko napokon dopadne najlepšie, ako je len možné. Dodá nám to nielen odvahu, ale aj rozhodnosť a sebadôveru. Takto máme šancu dať to na jedničku alebo preto aspoň všetko urobiť.

Aj keď nemusí byť vždy ľahké bezvýhradne v seba uveriť, treba sa o to aspoň pokúsiť. Veď kto by mal vo vás uveriť, ak nie vy sami? Koľkokrát sa vám v živote už niečo vydarilo? Myslíte, že to bola náhoda? Isteže nie.

Ako na to v praxi? Každý si môže nájsť svoj vlastný postup, u každého funguje niečo iné. Aj ja mám pár postupov, jeden mojich osvedčených tipov nájdete TU.

Miroslava Atanasová
Sprevádzam druhých na ceste sebarozvoja a objavovania vnútornej rovnováhy. Ako OneBrain terapeutka vám pomôže uvoľniť emočné bloky a spojiť sa s vašim vnútorným svetlom. Ako motivačná koučka vám ukážem váš skutočný potenciál a pomôžem dosiahnuť sny a ciele. Ako lektorka osobného rozvoja rozšírim vaše vedomosti v oblasti komunikačných, prezentačných, manažérskych zručností, pripravím vás na pohovor, naučím vás motivovať seba i druhých, zvládať stres, organizovať svoj čas ai. Viac informácií o mne sa dozviete TU>> Môžete mi napísať na e-mail: atanasova@sebarozvoj.eu alebo sa pridať do mojej FB skupiny: https://www.facebook.com/groups/www.sebarozvoj.eu/

Pre stiahnutie ZDARMA klikni na obrázok

 • Čo mám pre vás na stiahnutie ZDARMA

  Pre viac info kliknite na obrázok.

  Pre stiahnutie zdarma kliknite na tlačítko a vyplňte formulár.

 • ESENCIA ÚSPECHU

  Nalaď sa na svoju esenciu úspechu a vykroč na cestu za úspešným a naplneným životom.

 • AFIRMÁCIE PRE ROZKVET DUŠE

  Stiahnite si afirmácie a spojte sa so svojím vnútorným svetlom. Nechajte svoju dušu rozkvitnúť...

 • TAJOMSTVO EFEKTIVITY PRI PRÁCI Z DOMU

  Time manažment ponúka šikovné tipy a nástroje, ktoré vám pomôžu skĺbiť pracovné povinnosti s ostatnými aj v home office.

 • Vidíme sa na Facebooku :)
 • Najnovšie články