Skúsenosti s terapiou uzdravenie vnútorného dieťaťa

Kvôli citlivosti informácií a zachovaniu súkromia mojich klientov nezverejňujem ich celé mená.

Ak ma požiadajú o zmenu mena, rešpektujem to.

"O vnútornom dieťati som prvý raz počula na školení Ako uvoľniť emočné bloky, ktoré som absolvovala u pani Atanasovej v Akadémii pozitívneho života. Tá téma ma zaujala, dostali sme rady, ako môžeme aj sami pracovať so svojimi emóciami, s ktorými máme problémy. Ja som to vyskúšala a pomohlo mi to, no chcela som “ísť hlbšie”. To sa aj podarilo a v terapii som zažila tak silný nával sebalásky, že som plakala ako malé dieťa. Bolo to ako silné napojenie na moje vnútorné svetlo, ktoré som dovtedy nezažila. Toto spojenie vo mne zanechalo hlbokú stopu a niečo sa vo mne zmenilo k lepšiemu."

Denisa, 36

"Sedenie mi pomohlo. Dostal som ho od manželky ako darček. Vedela o mojom nepríjemnom zážitku z detstva. Chcela mi pomôcť, ale vedla, že sám by som na to nešiel. Na začiatku som pochyboval, či vôbec ísť, nerád hovorím o svojich pocitoch. Bolo dobré, že som nemusel hovoriť presne čo sa stalo. Teraz, keď si spomeniem na tú príhodu z detstva, už ma to vôbec netrápi. Je to už len spomienka, ale zlý pocit zmizol."

Michal

"Hlavou mi vírili nepríjemne myšlienky a tak som hľadala niekoho, kto mi ich pomôže vymazať. Zrazu mi napadla Mirka...„Ja nemám rada svoje fyzické telo!“ vychrlila som na Mirku, keď sme sa spolu pod dlhom čase stretli! Vzápätí ma prepadli mne moje známe obavy, ako to dopadne. Nebolo sa čoho obávať pri terapii ma oblial pocit blaha, pokoja a sebaistoty... a to preto, bo Mirka má ten dar, že vie vytvoriť veľmi príjemnú priateľskú atmosféru. Tým, že tiež pracuje na sebe má vlastne prežitky, v momente, keď treba nebojí sa ukázať prísnu, alebo súcitnú tvár. Taktiež má veľa skúseností z iných oblasti a vie to veľmi pekne v terapii prepojiť. Moje Vnútorne dieťa potrebovalo dodať odvahu a objať, Mirka to v správnom momente uvidela, pochopila a povzbudila, nielen mňa, ale i VD."

Daniela, personalistka

"Terapiu na uzdravenie vnútorného dieťaťa som absolvovala už viackrát, vždy som si riešila iný problém. Pri terapii som nadobudla úplne iný pohľad na situáciu, ktorý som dovtedy nevidela. Po niektorých terapiách som doslova cítila ako keby sa všetko v mojom živote začalo riešiť, dokonca aj to, čo som nemala pripravené ako tému na riešenie. Zlepšili sa moje vzťahy s manželom, s kolegyňami, doma som bola oveľa kludnejšia a všimla som si, že mám lepšie porozumenie voči deťom – to, čo ma kedysi hnevalo, som zrazu prestala riešiť. Deťom to neušlo a pýtali sa ma, čo sa stalo, prečo som sa zrazu tak zmenila. Nebolo to hneď, prišlo to postupne, ale tá postupná zmena stála zato."

Iveta, 44

"Mala som problém so sebavedomím, hanbila som sa hovoriť pred ľuďmi a nastúpila som do nového zamestnania, kde sa vyžadovali prezentácie v cudzom jazyku. Bol to vysnívaný job (nie pre tie prezentácie, to bola iba nepríjemná súčasť) a nechcela som sa ho vzdať. Absolvovala som rôzne terapie, niečo mi aj pomohlo, ale stále to nebolo ono. Keď som čítala o uzdravení vnútorného dieťaťa, chcela som to skúsiť. Výsledok ma ohromil, terapia so mnou silne pohla. Prestala som riešiť, čo si kto o mne myslí a beriem sa taká aká som. "

Zuzana

"Chcem sa vám poďakovať za sedenie. Prežívam náročné životné obdobie a cítil som, že potrebujem pomoc zvonku. Oceňujem, že to robíte aj na diaľku, pretože nežijem na Slovensku. Prvé dni po sedení som sa cítil trochu čudne. No potom prišla úľava. Ťažoba opadla a získal som nadhľad. Nejak tomu všetkému lepšie rozumiem a viem to celé lepšie uchopiť."

Peter, podnikateľ