Stránka sa pripravuje a spolu s ňou aj kurzy :)

Záujemci sa môžu informovať mailom: info@sebarozvoj.eu

Po vyše roku organizovania kurzov Mindfulness pre deti a tínedžerov je tu prvý Letný MINDfulness kurz pre deti, ktorý voľne nadväzuje na kurzy pre deti. Program v letnom kurze je pestrý, bohatý, deti si osvoja mindfulness techniky na zvládanie náročných situácií (program je odlišný od celoročného).
Cieľom takýchto programov je posilnenie duševnej stability dieťaťa.

 • Budeme sa venovať všímavému a veselému pohybu (podľa počasia vo vnútri či vonku). Zacvičíme si jogu, zatancujeme a zažijeme kopu zábavy :)
 • Kreativita je pre deti veľmi dôležitá, budú môcť prejaviť svoju tvorivosť a určite si dáme aj tréning proti tréme z vystupovania.
 • Vedená relaxácia a meditácia podaná hravou formou sú skvelým základom vnútorného pokoja a harmónie dieťaťa.
 • Budeme sa hrať, zabávať, tvoriť, ale aj rozprávať o tom, z čoho deti sa tešia, ale aj čoho sa boja, čo ich hnevá, trápi, a čo robiť v náročných situáciách.

Kurz sa bude konať koncom augusta a bude prebiehať dopoludnia, v čase 9:00 hod - 12:00 hod.
Deti budú mať zabezpečené ľahké občerstvenie (nie obed) a pitný režim.

Mindfulness (všímavosť) nás učí pristupovať k životu s otvorenou mysľou, vedome vnímať svoje pocity, myšlienky a reakcie a vyberať si z nich tie, ktoré sú pre nás prospešné. Pomáha nám vidieť situácie s väčšou jasnosťou a ľahšie sa vyrovnať s emocionálnymi výkyvmi. Deti sa učia komunikovať otvorene, regulovať výkyvy nálad, stanoviť si jasné hranice, ale tiež rešpektovať hranice iných. Stávajú sa vnímavejšie a odolnejšie voči stresu. Témy ako vďačnosť, láskavosť či porozumenie sú pre ne veľmi zaujímavé.

Ľudská myseľ sa dá veľmi ľahko rozptýliť, najmä u detí. Techniky všímavosti učia rozptýlenú a nesústredenú myseľ lepšej kontrole, čo sa prejaví na zlepšenej pozornosti a sústredení. Dá sa povedať, že mindfulness je presný opak autopilota, pomáha vytvárať väzby medzi mysľou a úlohou, na ktorú sa sústreďujeme. Rozvíja schopnosť precítiť prítomný okamih a neulietať mysľou ani do minulosti ani do budúcnosti. 

Deti sa najlepšie učia cez príbehy, obrazy a vlastné prežitky - a práve na to sú zamerané cvičenia, ktorým sa počas tohto intenzívneho mindfulness kurzu budeme venovať. Okrem dychových a relaxačných techník, množstva kreatívnych a si osvoja základné princípy a postoje mindfulness: myseľ začiatočníka, prijatie, pustenie, neusilovanie sa, neposudzovanie a neodsudzovanie, dôvera, trpezlivosť, láskavosť voči sebe i druhým, empatia a vďačnosť.

MINDFULNESS

Budeme si trénovať mindfulness techniky pre duševnú pohodu. Opica nebude chýbať!

POHYB

Pohyb na každý deň - joga, tanec, meditácia
v pohybe, bublifuky či naháňačky na dvore.

KREATIVITA

Na svoje si prídu aj malí kreatívci, ktorí radi kreslia, prednášajú, tvoria, spievajú či fantazírujú.

HRA a ZÁBAVA

Deťom neprospieva len organizovaný program, preto budú mať svoj priestor aj na voľnú hru.

RELAX

Mindfulness meditácie, vedené relaxácie, aj meditácie na prekonanie strachu či rozvoj fantázie.

Benefity mindfulness

* lepšia kontrola myšlienok, emócií a reakcií
* znížená miera stresu, úzkosti a rušivého správania
* schopnosť lepšie zvládať konflikty
* vyššia miera súcitu a a empatia
* zlepšenie koncentrácie a vnútornej pohody
* zlepšie poznanie a porozumenia sebe samému
* zníženie stresu a zvýšenie duševnej pohody
* lepšia nálada, viac radosti a vnútornej pohody

Deťom sa bude na kurze venovať certifikovaná lektorka Miroslava Atanasová - mindfulness koučka a trénerka pre deti, tiež mama, autorka meditácií, afirmácií, rozprávok a básničiek, ktoré boli vydané knižne či elektornicky. Viac TU>>

Každé dieťa má z niečo strach. Cez jemné techniky sme sa s deťmi na kurze pozreli zoči-voči ich najväčším strachom, potom ich stvárnili a nakoniec sa cez mindfulness techniky učili, ako ich zvládnuť.

Pozitívne účinky mindfulness nám potvrdzujú nielen deti a ich rodičia, ktorí naše kurzy navštívili, ale aj tisícky medzinárodných odborných štúdií na deťoch a tínedžeroch. Aj preto záujem o mindfulness rastie a nachádza si svoje pevné miesto v mnohých programoch osobného rozvoja, firmách a vzdelávacích inštitúciách.

Výsledky štúdií z mindfulness programov z rôznych kútov sveta:
     * Výsledky štúdií na deťoch si môžete prečítať TU>>
     * Výsledky štúdií na tínedžeroch si môžete prečítať TU>>

Intenzívne týždňové kurzy prebiehajú v malých skupinkách do 5 detí. Takto je priestor venovať sa nielen skupine ale aj individuálnym potrebám detí. Na kurze sa 2x denne venujeme meditačným cvičeniam. Keď deti meditujú, stávajú sa menej reaktívne na stres, a to je skvelý základ, na ktorom možno stavať.

Kurz je plný všímavých, tvorivých, pohybových a relaxačných aktivitít, ale aj rozhovorov, pri ktorých sa deti zdieľajú to, čo ich trápi a naučia sa pozrieť na svoje problémy iným pohľadom, ako sú bežne zvyknuté.

Všímavé aktivity sú zamerané aj na zlepšenie koncentrácie, pozornosti, a to napr. cez všímavé jedenie, chôdzu či jogu. Celkový rozvoj osobnosti dieťaťa prebieha hravou formou a je prispôsobený ich porozumeniu a chápaniu.

Proces osvojovania si mindfulness techník prebieha u detí hravou formou - cez rozhovory, hru, pohybové, dychové, relaxačné či kreatívne aktivity (deti ani nevedia, že sa v danej chvíli učia). Veríme, že letný kurz bude pre vaše ratolesti príjemným a užitočným spestrením voľného času počas prázdnin.

Deti si nájdu nových kamarátov, naučia sa množstvo užitočných vecí, zabavia sa, zrelaxujú a osvoja si techniky všímavosti, ktoré im umožnia prežiť nastávajúci školský rok viac v pohode.

Čo o kurze povedali rodičia:
- Dcére sa kurz páčil a po príchode domov s nadšením hovorila, čo sa dozvedela. Naučila sa ako si poradiť so smútkom, strachom, že každý z nás má svoje hranice a že joga a meditácia nie je až taká nudná. Skvelou asistentkou bola plyšová opica. Darčekové predmety, ktoré dostali deti na záver, boli stručným pripomenutím, toho čo sa naučili. Darček v podobe opice, slona a žirafy nemá chybu.

- Z môjho pohľadu ako rodiča som spozorovala zmenu na správaní dcéry ihneď v prvý deň. Snažila sa získané vedomosti aplikovať vo svojom správaní a ja som si všimla, že je viac uvoľnenejšia. Získané vedomosti sa snažíme používať čo najviac sa dá. Ďakujeme krásne za skvelo zorganizovaný kurz.
- O mindfulness sme sa dočítali, že pomáha pri zvládaní úzkostí a strachov detí, preto sme sa rozhodli naše dieťa do kurzu prihlásiť. Od prvé dňa sme zaznamenali veľké nadšenie a každým dňom malé či väčšie pokroky v zvládaní úzkostných stavov nášho dieťaťa. Na konci kurzu si už vedela poradiť so strachom úplne sama, a to hravými, no účinnými postupmi.
- Páčil sa mi profesionálny prístup lektorky, materiály a pomôcky, ktoré pre deti pripravila. Naše dieťa bolo nadšené z darčekov, ale aj pestrých desiat. Dcéra sa každý deň tešila na kurz a po návrate nadšene opisovala techniky, ktoré sa naučila a učila to ostatných členov rodiny. Tento kurz bol pre našu dcéru prínosom, odvtedy je pokojnejšia, vyrovnanejšia a vie si poradiť aj s negatívnymi pocitm. Sme vďační nielen za starostlivosť lektorky a jej rady a názorné ukáždy rodičom.

 • Deti vo veku 7-10 rokov
 • Termín: 3. - 7. júla a 21. - 25. augusta (po-pia)

 • V čase: od 9:00 do 12:00 hod

 • MIESTO: MINDFULNESS CENTRUM, Peterská 8, BA – Ružinov

 • Cena: 150 Eur/dieťa (zľava 10% na súrodenca)
  Kurz prebieha v skupinke do 6 detí. Ďalšie kurzy sa budú konať cez jarné prázdniny v Bratislave a Lipt. Mikuláši.
 • Pred vyplnením objednávky ma prosím kontaktujte pre krátky rozhovor: info@sebarozvoj.eu  │  0948 048 641
Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.