Milí rodičia, milé deti!

Nenechajte si ujsť Jarný MINDfulness kurz pre deti

Po vyše dvoch rokoch organizovania 10-týždňových kurzov Mindfulness pre deti a tínedžerovLetnom kurze pre deti, je tu JARNÝ MINDfulness kruz. Program v jarnom kurze je pestrý, bohatý, deti si osvoja mindfulness techniky na zvládanie náročných situácií (program je odlišný od 10-týždňového).
Cieľom takýchto programov je posilnenie duševnej stability dieťaťa.

 • Tento kurz je pre vaše dieťa vhodný, ak:
 • hľadáte zmysluplné vyplnenie času vášho dieťať počas jarných prázdnin
 • chcete, aby sa naučilo uvoľniť stres a napätie a mentálne si oddýchlo od učenia
 • venovalo sa hravou formou činnostiam zameraným na rozvoj všímavosti a osobný rozvoj
 • to všetko so zaujímavou kombináciou pohybových, tvorivých a relaxačných mindfulness aktivít
 • Budeme sa hýbať, zabávať, tvoriť aj rozprávať:
 • Budeme sa venovať všímavému a veselému pohybu (podľa počasia vo vnútri i von). Zacvičíme si jogu, zatancujeme a čaká nás kopa zábavy :)
 • Kreativita súvisí s rozvojom pravej hemisféry (v škole sa rozvíja najmä tá ľavá-logická). Keď sa spojí tvorivosť so všímavosťou, vzniká nádherný stav FLOW.
 • Vedená relaxácia a meditácia podaná hravou formou sú skvelým základom vnútorného pokoja a harmónie dieťaťa.
 • Budeme sa rozprávať o tom, z čoho sa deti tešia, ale tiež čoho sa boja, čo ich hnevá, trápi - a hlavne ako pristupovať k riešeniu problémov.

Kurz sa bude konať počas jarných prázdnin, ktoré sú v bratislavskom kraji v termíne 4. - 8. 3. 2024 a bude prebiehať dopoludnia, v čase 9:00 hod - 12:00 hod.
Deti nám prinesiete ráno a vyzdvihnete si ich na obed. Budú mať zabezpečený pitný režim a ľahké občerstvenie v podobe ovocia a niečoho príjemného na zahryznutie (nie obed).

Mindfulness (všímavosť) nás učí pristupovať k životu s otvorenou mysľou, začať vedome vnímať svoje pocity, myšlienky a reakcie a vyberať si z nich tie, ktoré sú pre nás prospešné. Pomáha nám vidieť situácie s väčšou jasnosťou a ľahšie sa vyrovnať s emocionálnymi výkyvmi. Deti sa učia otvorene o svojich pocitoch komunikovať, regulovať výkyvy nálad, stanoviť si jasné hranice, ale tiež rešpektovať hranice iných. Stávajú sa vnímavejšie a odolnejšie voči stresu. Témy ako vďačnosť, láskavosť či porozumenie sú súčasťou rôznych cvičení a rozhovorov a sú pre deti veľmi zaujímavé.

Ľudská myseľ sa dá veľmi ľahko rozptýliť, najmä u detí. Techniky všímavosti učia rozptýlenú a nesústredenú myseľ lepšej kontrole, čo sa prejaví na zlepšenej pozornosti a sústredení. Dá sa povedať, že mindfulness je presný opak autopilota. Mindfulness rozvíja schopnosť precítiť prítomný okamih a neulietať mysľou ani do minulosti ani do budúcnosti. 

Deti sa najlepšie učia cez príbehy, obrazy a vlastné prežitky - a práve na to sú zamerané cvičenia, ktorým sa počas tohto intenzívneho mindfulness kurzu budeme venovať. Okrem dychových a relaxačných techník či množstva kreatívnych hier sa s deťmi budeme rozprávať o základných postojoch minfulness - všetko hravo formou, aby tomu porozumeli.

Deti osvoja základné princípy a postoje mindfulness:
*prijatie
*orvorená myseľ začiatočníka
*trpezlivosť
*vďačnosť
*neposudzovanie a neodsudzovanie
*pustenie / odpustenie
*láskavosť, súcit, empatia
*dôvera

MINDFULNESS

Budeme si trénovať mindfulness techniky pre duševnú pohodu.

POHYB

Pohyb na každý deň - joga, tanec, bublifuky, naháňačky na dvore.

KREATIVITA

Na svoje si prídu aj kreatívci, ktorí radi kreslia, tvoria, vyrábajú či fantazírujú.

HRA a ZÁBAVA

Deťom neprospieva len organizovaný program, preto budú mať priestor aj na hru.

RELAX

Mindfulness meditácie, vedené relaxácie, meditácie v pohybe, všímavé jednie.

Benefity mindfulness

* lepšia kontrola myšlienok, emócií a reakcií
* znížená miera stresu, úzkosti a rušivého správania
* schopnosť lepšie zvládať konflikty
* vyššia miera súcitu a a empatia
* zlepšenie koncentrácie a vnútornej pohody
* zlepšie poznanie a porozumenia sebe samému
* zníženie stresu a zvýšenie duševnej pohody
* lepšia nálada, viac radosti a vnútornej pohody

Deťom sa bude na kurze venovať certifikovaná lektorka Ing. Miroslava Atanasová - mindfulness koučka, mentorka a lektorka pre deti i dospelých, tiež mama, spisovateľka, autorka meditácií, afirmácií, rozprávok a básničie, ktoré boli vydané knižne či elektornicky.
Viac sa o mne dočítate TU>>

Každé dieťa má z niečo strach. Cez jemné techniky sme sa s deťmi na kurze pozreli zoči-voči ich najväčším strachom, potom ich stvárnili a nakoniec sa cez mindfulness techniky učili, ako ich zvládnuť.

Pozitívne účinky mindfulness nám potvrdzujú nielen deti a ich rodičia, ktorí naše kurzy navštívili, ale aj tisícky medzinárodných odborných štúdií na deťoch a tínedžeroch. Aj preto záujem o mindfulness rastie a nachádza si svoje pevné miesto v mnohých programoch osobného rozvoja, firmách a vzdelávacích inštitúciách.

Výsledky štúdií z mindfulness programov z rôznych kútov sveta:
     * Výsledky štúdií na deťoch si môžete prečítať TU>>
     * Výsledky štúdií na tínedžeroch si môžete prečítať TU>>

Intenzívne týždňové kurzy prebiehajú v malých skupinkách do 3-8 detí. Takto je priestor venovať sa nielen skupine ale aj individuálnym potrebám detí. Na kurze sa 2x denne venujeme meditačným cvičeniam. Keď deti meditujú, lepšie zvládajú výkyvy nálad, vedia uvoľnis stres a napätie, zlepší sa ich koncentrácia.

Kurz je plný všímavých, tvorivých, pohybových a relaxačných aktivitít, ale aj rozhovorov, pri ktorých sa deti zdieľajú to, čo ich trápi a naučia sa pozrieť na svoje problémy iným pohľadom, ako sú bežne zvyknuté.

Všímavé aktivity sú zamerané aj na zlepšenie koncentrácie, pozornosti, a to napr. cez všímavé jedenie, chôdzu či jogu. Celkový rozvoj osobnosti dieťaťa prebieha hravou formou a je prispôsobený ich porozumeniu a chápaniu.

Proces osvojovania si mindfulness techník prebieha u detí hravou formou - cez rozhovory, hru, pohybové, dychové, relaxačné či kreatívne aktivity (deti ani nevedia, že sa v danej chvíli učia). Veríme, že letný kurz bude pre vaše ratolesti príjemným a užitočným spestrením voľného času počas prázdnin.

Deti si nájdu nových kamarátov, naučia sa množstvo užitočných vecí, zabavia sa, zrelaxujú a osvoja si techniky všímavosti, ktoré im umožnia prežiť aj školské povinnosti viac v pohode.

Deti dosatnú pracovné zošity s obrázkami na všímavé vyfarbovanie, s kreslenými dychovými cvičeniami
obrázkami jógových cvikov, ktorým sa budeme venovať, emocionálnych prejavov detí apod.

Čo o kurze povedali rodičia:

- Dcére sa kurzv páčil a po príchode domov s nadšením hovorila, čo sa dozvedela. Naučila sa ako si poradiť so smútkom, strachom, že každý z nás má svoje hranice a že joga a meditácia nie je až taká nudná. Skvelou asistentkou bola plyšová opica. Darčekové predmety, ktoré dostali deti na záver, boli stručným pripomenutím, toho čo sa naučili. Darček v podobe opice, slona a žirafy nemá chybu.

- Z môjho pohľadu ako rodiča som spozorovala zmenu na správaní dcéry ihneď v prvý deň. Snažila sa získané vedomosti aplikovať vo svojom správaní a ja som si všimla, že je viac uvoľnenejšia. Získané vedomosti sa snažíme používať čo najviac sa dá. Ďakujeme krásne za skvelo zorganizovaný kurz.

- O mindfulness sme sa dočítali, že pomáha pri zvládaní úzkostí a strachov detí, preto sme sa rozhodli naše dieťa do kurzu prihlásiť. Od prvé dňa sme zaznamenali veľké nadšenie a každým dňom malé či väčšie pokroky v zvládaní úzkostných stavov nášho dieťaťa. Na konci kurzu si už vedela poradiť so strachom úplne sama, a to hravými, no účinnými postupmi.

- Páčil sa mi profesionálny prístup lektorky, materiály a pomôcky, ktoré pre deti pripravila. Naše dieťa bolo nadšené z darčekov, ale aj pestrých desiat. Dcéra sa každý deň tešila na kurz a po návrate nadšene opisovala techniky, ktoré sa naučila a učila to ostatných členov rodiny. Tento kurz bol pre našu dcéru prínosom, odvtedy je pokojnejšia, vyrovnanejšia a vie si poradiť aj s negatívnymi pocitm. Sme vďační nielen za starostlivosť lektorky a jej rady a názorné ukáždy rodičom.

 • Deti vo veku 7-11 rokov
 • Termín: 4. - 8. marca (po-pia) - počas jarných prázdnin bratislavskom kraji

 • V čase: od 9:00 do 12:00 hod (spolu 15 hodín)
  Kurz prebieha v skupinke 3-8 detí.

 • MIESTO: MINDFULNESS CENTRUM, Peterská 8, BA

 • Cena: 169 Eur/dieťa (cena pre súrodenca alebo dieťa, ktoré u nás absolvovalo iný kurz je 150 Eur)
 • Milí rodičia, pre uplatnenia ZĽAVY, prosím, nevypĺňajte objednávku, ale kontaktujte ma, aby som vám mohla vystaviť faktúru na dohodnutú sumu.                    info@sebarozvoj.eu  │  0948 048 641
Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.